Bojan ponovno bolji od Bogdana

Utah Jazz nastavlja s odličnim nastupima na početku sezone. Upisana je nova pobjeda, ovaj put u gostima kod Atlanta Hawksa sa 116:98…

I bez Donovana Mitchella Jazz je bio uvjerljiv. U gostima kod dobrih Hawksa, Jazzeri su odigrali jako dobru utakmicu i to posebno u drugom poluvremenu kada mu se sve otvorilo i stigao je do visoke pobjede.

U prvom poluvremenu i jedni i drugi ubacili su netipično malo poena, Hawksi su vodili 40:39 da bi u drugom dijelu Jazz u trećoj dionici ubacio 36 poena, a onda u četvrtoj čak 41 poen. Upravo u tih zadnjih 12 minuta susret je prelomljen, Jazz je dobio to razdoblje s čak 41:24.

Bojan Bogdanović odigrao je jako dobru utakmicu i za 31 minutu provedenu na parketu ubacio je 23 poena uz šut 5/9 za dva, 2/7 za tri i 7/7 s linije slobodnih bacanja. Tome treba dodati i pet skokova i dvije asistencije za uspješnu Bojanovu večer.

Jazz je šutirao iz igre 51 posto uz 17 ubačenih trica dok je s druge strane Atlanta bila na tek 25 posto šuta za tricu i ukupno 43 posto šuta iz igre. Bogdan Bogdanović je za Hawkse ubacio 8 koševa.

Odličan posao s klupe odradio je Jordan Clarkson koji je ubacio 30 poena, a s njim na parketu Jazzeri su napravili +29. Double-double učinak su ostvarili Rudy Gobert s 13 poena i 15 skokova te Mike Conley s 13 poena i 11 asistencija, piše Sportnet.

Kod Hawksa Trae Young je ubacio 21 poen uz sedam asistencija, De’Andre Hunter dodao je 14 poena, a Clint Capela 13 poena i deset skokova.