Bojan Bogdanović solidan u porazu Utaha od Sacramenta

Bojan Bogdanović odigrao je vrlo dobru utakmicu u tijesnom porazu Utah Jazza na gostovanju kod Sacramento Kingsa. U pobjedama Milwaukke Bucksa i San Antonio Spursa, hrvatski košarkaši nisu nastupili.

Milwaukee Bucksi lakoćom su se obračunali s Orlando Magicom kojeg su na gostovannju svladali sa 123:91. Domaćin je tijekom prve četvrtine imao i 13 koševa viška, no ta se predost topi već do kraja iste. U ostatku utakmice Bucksi potpuno dominiraju, imaju i preko 30 koševa viška, a u toj je razlici i zaključen susret, prenosi Sportnet.rtl.hr.

Giannis Antetokounmpo s 29 poena, 14 skokova i šest asistencija predvodio je Buckse, Eric Bledsoe dodao je 18 koševa, šest skokova i šest asistecija. Dragan Bender nije nastupio.

Evan Fournier s 19 poena predvodio je Magic.

San Antonio Spursi stigli su do četvrte pobjede sezone, i to na gostovanju kod Golden State Warriorsa koji će neko vrijeme igrati bez Stepha Curryja. Domaćin je vodio nerijetko tijekom prve četvrtine i nakratko početkom drugog poluvremea, no ostatak utakmice pripao je gostima koji su imali i 25 poena viška.

Patty Mils s 31 poenom predvodio je Spurse do pobjede, LaMarcus Aldrige dodao je koša i osam skokova. Luka Šamanić nije nastupio.

Najbolji je kod Warriorsa bio D’Angelo Russell s 30 poena i osam asistencija, Jordan Poole dodao je 20 koševa.

Prvu pobjedu sezone upisali su Sacramento Kingsi koji su u posljednjim sekundama stigli do pobjede protiv Utah Jazza sa 102:101, čime su se revanširali istom protivniku za visok poraz proteklog tjedna.

Vodio je domaćin većim dijelom utakmice, ali u samu završicu ušao je sa zaostatkom od 101:100 nako ubačaja Donovana Mitchella. Ipak, Harrison Barnes poentira nakon napadačkog skoka, sekundi prije kraja.

De’Aaron Fox s 25 poena i pet skokova predvodio je Kingse, Buddy Hield dodao je 18 koševa, a Bogdan Bogdanović (srpski reprezentativac) 14 poena.

Mitchell je predvodio Jazz s 24 poena, Mike Conley ubacio je 19 koševa, a Bojan Bogdanović susret je zaključio sa 17 poena (3/8 za dva, 3/4 za tricu, slobodna bacanja 2/2), šest skokova i dvije asistencije za nešto manje od 36 minuta na terenu.