Bogdanovićevih 18 koševa u pobjedi Jazza, nevjerojatan preokret Bucksa

Košarkaši Utah Jazza učvrstili su se na četvrtoj poziciji Zapadne konferencije NBA lige ostvarivši treću pobjedu zaredom svladavši kao gosti posljednji sastav svoje konferencije Houston Rocketse sa 132-127 nakon produžetka.

Jazz je do pobjede u Houstonu stigao teže od očekivanog iako se tijekom dvoboja činilo kako sve teče prema očekivanjima.

Gosti su izgradili prednost od 18 koševa, no mlada domaća momčad se ipak uspjela vratiti u susret te tricom Christiana Wooda sa zvukom sirene izboriti produžetak. No, u dodatnih pet minuta dominirao je Donovan Mitchell koji nije dopustio iznenađenje.

Mitchell je susret okončao sa 37 ubačaja i 10 asistencija, sjajan je bio i Rudy Gobert sa 27 pogodaka i 17 skokova, dok je hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović za 36:04 minuta provedenih u igri ubacio 18 poena (šut za dva 3-5, trica 4-9) uz pet skokova, javlja Hina.

Kod Rocketsa je Jalen Green ubacio 27, a Wood 24 uz 10 skokova.

Utah je s omjerom pobjeda i poraza 39-22 siguran četvrti na Zapadu, treći Memphis ima 43-20, a peti Dallas 37-25, dok je Houston, kojemu je ovo 11. poraz u nizu, posljednji na Zapadu sa 15-47.

Aktualni prvaci Milwaukee Bucksi nevjerojatnim su preokretom u svojoj dvorani svladali trenutačno vodeću momčad Istoka Miami Heat sa 120-119.

Gosti s Floride su sedam minuta prije kraja vodili sa 113-99, 20 sekundi prije isteka vremena imali su 119-115 i loptu, ali domaći su agresivnom obranom oteli posjed bez prekršaja da bi Khris Middleton tricom u protunapadu smanjio na 119-118.

Potom je prilikom izvođenja lopte iz auta Gabe Vincent loše dodao za Jimmyja Butlera što je iskoristio Giannis Antetokounmpo koji se izborio za sudačko podbacivanje u kojem je i osvojio loptu za napad svog sastava.

Odgovornost je preuzeo Jrue Holiday koji se sjurio pod obruč i pogodio za 120-119 1.9 sekundi prije zvuka sirene. U preostalom vremenu Heatu je preostao samo očajnički pokušaj trice sa sredine igrališta kojega Tyler Herro nije pogodio.

Veliki trojac Bucksa odigrao je izvrsnu utakmicu, Antetokounmpo je ubacio 28 poena uz 17 skokova, Holiday 25 uz 11 asistencija, a Middleton 26.

Kod Heata je Herro ušavši s klupe ubacio 30, Vincent je dodao 21, no Butler nije imao svoju večer, postigao je tek šest koševa uz šut iz igre 2-14.

Ovom pobjedom Milwaukee je zadržao četvrto mjesto na Istoku sa 38-25, dok je Miami i dalje vodeći u konferenciji sa 41-22.

Iako su igrali bez svog udarnog braničkog para Chrisa Paula i Devina Bookera, lanjski finalisti Phoenix Sunsi prekinuli su niz od dva uzastopna poraza uvjerljivom 120-90 pobjedom protiv Portland Trail Blazersa.

Ujednačeni napad Sunsa predvodili su Cameron Johnson sa 20 i DeAndre Ayton sa 18 poena, dok su Drew Eubanks i Trenton Watford ubacili po 13 za Blazerse, javlja Hina.

Sunsi su tako postali prva momčad ove sezone koja je ostvarila 50 pobjeda, sada su na omjeru 50-12, dok su Blazersi sa 25-37 trenutačno 11. momčad Zapada, prva koja ne ulazi niti u “play-in”.

Philadelphia 76-ersi po drugi su put u tri dana nadigrali New York Knickse, ovoga puta na svom terenu sa 123-108. Gosti su sredinom druge četvrtine imali 16 koševa prednosti (44-28), no do poluvremena su se domaći primakli na 62-55, da bi treću četvrtinu Sixersi dobili sa 38-19 i preuzeli kontrolu dvoboja.

James Harden je u svom domaćem debiju za Sixerse bio nadomak “triple-double” učinka sa 26 koševa i po 9 skokova i asistencija, Joel Embiid je ubacio 27 uz 12 skokova, a Tyrese Maxey 25, dok su kod Knicksa najbolji bili R.J. Barrett sa 30 i Julius Randle sa 24 poena.

S omjerom 38-23 Philadelphia je treća na Istoku, dok je New York sa 25-37 tek 12. i sve dalje od ulaska u doigravanje.