Bogdanović zabio najviše ove sezone

Bojan Bogdanović odigrao je najučinkovitiju utakmicu sezone i postao tek drugi Hrvat koji je prešao granicu od 8000 koševa u NBA ligi, ali njegova Utah Jazz kod kuće je izgubila od Miami Heata 111:105.

Hrvatski as loše je ušao u utakmicu, kao i cijela njegova momčad, a Miami je stvorio čak 27 poena prednosti. Pokušaj preokreta krenuo je tek u posljednjoj četvrtini, u kojoj je Bogdanović zabio čak 19 od svojih 26 koševa, među kojima i tricu za smanjenje na samo četiri poena zaostatka 15 sekundi prije kraja.

Približava se Kukoču

Na ovoj utakmici Bogdanoviću je trebalo 10 poena da probije granicu od 8000 u karijeri, a prešao ju je u posljednjoj četvrtini. Od hrvatskih košarkaša samo je Toni Kukoč zabio više (9810), a ovim tempom Babo bi ga trebao prestići iduće sezone.

Do 26 poena sinoć je stigao uz šut 8/19, šest od 13 pogođenih trica i sva četiri slobodna bacanja, a imao je i šest skokova te po tri asistencije i izgubljene lopte za 28 minuta. Bio je prvi strijelac Jazza ispred Jordana Clarksona (25) i Donovana Mitchella (22). U odsustvu ozlijeđenog Jimmyja Butlera Heat su predvodili Tyler Herro s 27, Duncan Robinson s 22 i Kyle Lowry s 21 poenom.

Uti je ovo četvrti poraz u pet utakmica i drugi od Miamija u tom razdoblju. Heat je pak ostvario prvu pobjedu iz četvrtog pokušaja na aktualnoj turneji po Zapadu. Obje su momčadi sada na omjeru 8-5.

Četvrti double-double Zupca u pet utakmica

Ivica Zubac ostvario je četvrti double-double u posljednjih pet utakmica postigavši 10 poena i 12 skokova u pobjedi LA Clippersa nad Minnesotom 129:102. Igrao je 23 minute, pogodio pet od osam pokušaja iz igre, a ubilježio je još blokadu i izgubljenu loptu.

Paul George s 23 koša i Reggie Jackson s 21 predvodili su Clipperse do osme pobjede u 12 utakmica, a Anthony Edwards s 21 poenom bio je najbolji strijelac Wolvesa.