Bogdanović u šoku: “Tu smo gdje zaslužujemo biti”

Hrvatska je u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo upisala još jedan poraz, ovog puta od Poljske u gostima (74-79) i tako svoje šanse svela na minimum.

Još jednom smušenom i neprecizno odigranom završnicom, kao što je to bio slučaj i u Osijeku protiv Litve, Hrvatska je doživjela i drugi poraz, iako je u sastavu imala četvoricu NBA igrača, koji su bili najbolji dio momčadi.

Bogdanović je završio sa 22 koša i pet asistencija, Dario Šarić je ubacio 17 poena, uz sedam skokova, ali i šest izgubljenih lopti, Ante Žižić je imao 13 koševa i osam skokova, a Zubac i Stipčević su ubacili po osam poena.

Košarka: Hrvatska izgubila i od Poljske, šanse za SP u Kini minimalne

Bojan Bogdanović vrtio je glavom nakon utakmice.

Nemam riječi, ne znam što bih rekao. Tu smo gdje zaslužujemo biti. Bunili smo se na FIBA-u što nismo mogli igrati protiv Rumunjske i Nizozemske u punom sastavu, sad smo igrali, pa se dogodilo isto. S ove dvije pobjede bili bismo debelo unutra. Sad smo debelo vani. Ozljeda? Ne znam, pao mi je Ponitka na nogu, mislio sam da je otišlo koljeno, poslije gležanj. Hito sam igrati. Zagrijao se, odradio terapiju u poluvremenu, želio sam igrati, komentirao je hrvatski kapetan.

Bogdanović nije bio siguran ni vjeruje li da Hrvatska može do Svjetskog prvenstva u Kini.

Nemam komentara. Treba vjerovati, nadam se da momci mogu dobiti više nego mi. Igrali smo agresivnije nego u petak, ali je nedosputivo da u zadnje dvije, tri minute se dogodi da nismo u dvije četvrtine u bonusu, mi udvajamo ispod koša, pa primamo tricu, daju nam lagane zicere. Ne znam što bih rekao, zaključio je Bogdanović.