Bogdanović ponovno preko 20 poena, Šarić skroman protiv bivše momčadi

Bojan Bogdanović bio je na svojoj već uobičajenoj razini, međutim, to nije pomoglo Indiana Pacersima koji su poraženi od Orlando Magica.

Nade za ulazak u doigravanje i dalje su žive za Orlando Magic koji se noćas vratio na pobjedničke staze na neugodnom gostovanju kod Indiana Pacersa. U konačnici je stigao do pobjede 121:116 te tako stigao na omjer 38-39, “pola” utakmice iza Miami Heata koji je na omjeru 38-38 nakon sinoćnjeg slavlja kod New York Knicksa 100:92. Dodajmo kako u spomenutoj utakmici nije nastupio Mario Hezonja.

Orlando je zaostajao 57:56 nakon prvog poluvremena, a 92:90 nakon odigrane tri četvrtine, ali susret je ipak prelomio u svoju korist. Ključnim se pokazala trica Aarona Gordona dvije minute prije kraja za nedostižnih devet koševa razlike (115:106).

Upravo je vrlo dobri Gordon predvodio Magic do pobjede s 23 poena, deset skokova i sedam asistencija, Nikola Vučević dodao je 19 koševa, a Terrence Ross 16 poena.

Ponovno je vrlo dobru utakmicu za Indianu odradio Bojan Bogdanović koji je za 32 i pol minute dodao 22 poena (6/10 za dva, 3/7 za tricu, slobodna bacanja 1/2), sedam skokova i dvije asistencije. Prvo ime Pacersa bio je Darren Collison s 24 koša i devet skokova.

Philadelphia 76ersi učvrstili su svoje mjesto na Istoku s četiri i pol pobjede više od Indiane i Bostona, a noćas su slavili u gostima kod Minnesota Timberwolvesa sa 118:109. Gosti su odigrali sjajno u prvom poluvremenu tijekom kojeg su imali i 21 koš viška. Nakon 24 minute igre prednosti je iznosila 68:55, ali domaćin se ne predaje pa tako u završnici dolazi do samo minus tri (105:102). Međutim, u preostalih pet minuta Sixersi su nadigrali protivnika 13:6.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Tobias Harris s 25 koševa i sedam skokova, Ben Simmons dodao je 20 koševa, 11 skokova i devet asistencija, a Jonah Bolden 19 koševa i osam skokova. Zanimljivo, Bolden je noćas do tog učinka stigao za 31 minutu, a u posljednjih devet utakmica odigrao je ukupno 20 minuta.

Andrew Wiggins s 25 koša, šest skokova i pet asistencija te Karl-Anthony Towns s 21 poenom i sedam skokova bili su najbolji kod Wolvesa. Dario Šarić bio je skroman protiv bivše momčadi s četiri poena (1/5 za dva, 0/1 za tricu, slobodna bacanja 2/2), četiri skoka, jednom asistencijom te dvije ukradene lopte.

Memphis Grizzliesi odnijeli su pobjedu s gostovanja kod Phoenix Sunsa sa 120:115. Domaćin je odigrao vrlo dobro prvo poluvrijeme, imao i 18 koševa viška, a prednost je čuvao sve do završnice susreta. Tako je imao vodstvo od 106:104 pet minuta prije kraja nakon čega Grizzliesi uzvraćaju s pet uzastopnih poena. Od tog trenutka pa sve do isteka vremena Memphis vodstvo nije ispustio.

Odličnu večer imao je Jonas Valančiunas s 34 poena, 20 skokova i pet asistencija, a priključio mu se Mike Conley s 33 koša i pet asistencija.

Devin Booker bio je prvo ime Phoenixa s 48 koševa i 11 skokova. Dragan Bender dodao je osam koševa (0/1 za dva, 2/4 za tricu, slobodna bacanja 2/2), devet skokova te po dvije asistencije, ukradene lopte i blokade, ali i tri izgubljene lopte, prenosi Sportnet.hr.

NBA:
Indiana Pacers – Orlando Magic 116:121
New York Knicks – Miami Heat 92:100 (Emmanuel Mudiay 24p, 5sk / Dion Waiters 28p, 6as)
Minnesota Timberwolves – Philadelphia 76ers 109:118
Phoenix Suns – Memphis Grizzlies 115:120