Bogdanović i Šarić solidni u pobjedama Indiane i Minnesote

Na NBA parketima odigrano je deset utakmica, a nastupila su trojica hrvatskih košarkaša.

Košarkaši Indiane slavili su u gostima kod Atlante 129:121, a čak osmorica igrača u redovima Pacersa imala su dvoznamenkasti učinak. Među njima je bio i Bojan Bogdanović koji je za 31 minutu igre upisao 16 poena (šut iz igre 3/10, trice 1/6, slobodna bacanja 9/10), pet skokova, dvije asistencije i tri ukradene lopte, piše HRT Sport.

Pobjedu je upisala i Minnesota Darija Šarića. Timberwolvesi su na gostujućem parketu svladali Chicago 119:94. Hrvatski reprezentativac igrao je 20 minuta s učinkom od 12 koševa (šut 4/9, trice 2/4, slobodna bacanja 2/2), dva skoka i tri asistencije.

Prvi strijelac Minnesote bio je Derrick Rose s 24 koša, dok je Karl-Anthony Towns upisao 20 koševa uz isto toliko skokova.

Sinoć je nastupio i Ante Žižić čiji je Cleveland poražen kod Memphisa 87:95. Žižić je bio u početnoj petorci Cavsa, a na parketu je proveo skoro 22 minute ostvarivši šest koševa (šut 2/8, slobodna bacanja 2/2), 11 skokova i dvije asistencije u porazu Clevelanda kod Memphisa 87:95.

Najraspoloženiji kod Cavaliersa bio je igrač s klupe Jordan Clarkson s 24 koša, dok je pobjedničke Grizzliese predvodio Marc Gasol s 20 koševa.

Dragan Bender nije ulazio u igru na gostovanju Phoenixa u Orlandu gdje su Sunsi slavili nakon produžetka 122:120. Phoenixu je to bila peta pobjeda u zadnjih sedam nastupa, a najveće zasluge za nju imao je Devin Booker koji je ubacio 35 koševa uz osam asistencija i sedam skokova.

Dončiću skok nedostajao do “triple-doublea”

Košarkaši Dallasa prekinuli su crni niz od šest uzastopnih poraza svladavši na svom parketu New Orleans Pelicanse 122:119. Slovenski reprezentativac Luka Dončić bio je, uz DeAndrea Jordana, najzaslužniji za slavlje Mavericksa. Dončić je bio nadomak “triple-doublea” ostvarivši 21 koš (šut iz igre 5/13, trice 0/5, slobodna bacanja 11/12), devet skokova i deset asistencija. Jordan je susret završio s 20 koševa i 12 skokova.