Bogdanović i Pacersi torpedirali Cleveland: Cavsi nemoćni unatoč triple-doubleu Jamesa!

Indiana Pacersi stigli su do “breaka” odmah na početku serije 1. kruga doigravanja NBA lige u kojem igraju protiv viceprvaka Cleveland Cavaliersa.

Bojan Bogdanović upisao je 15 poena, šest skokova asistenciju i čak tri ukradene lopte u pobjedi Indiane nad Clevelandom u prvoj utakmici 1. kruga doigravanja Istočne konferencije NBA lige. Pacersi su slavili s uvjerljivih98:80, a pobjedu najviše mogu pripisati sjajnoj obrani koja je ugušila ponajbolji napad lige.

Osim početnih 4:4, Cleveland u nijednom trenutku nije bio ravnopravan suparnik Indiani, koja je u jednom trenutku vodila i s 23 poena razlike! Cavsi su na kraju treće četvrtine uspjeli spustiti vodstvo na svega osam poena zaostatka, međutim odličnim otvaranjem posljednje dionice Pacersi su ugasili sve nade aktualni viceprvacima u veliki preokret.

Bogdanović je proveo najviše minuta na parketu (43) od svih Pacersa i najveći dio minuta je proveo čuvajući LeBrona Jamesa. Radio je to sasvim solidno, s obzirom da je LeBron na kraju upisao “samo” 24 poena uz šut 7-17 za 43 minute provedene na parketu. Bojan je upisao 15 poena, ali uz prilično slab šut iz igre 5-17.

Indianu je do pobjede odveo Victor Oladipo, koji je jednostavno bio nerješiva zagonetka za poroznu obranu Cavsa. Oladipo je upisao 32 poena, a uz to i šest skokova, te po četiri asistencije i ukradene lopte.

Kod Cavsa je LeBron upisao novi triple-double s 24 poena, 10 skokova i 12 asistencija.

Ludu završnicu utakmice gledali smo u ogledu Bostona i Milwaukeeja! Nakon pet minuta produžetka Boston je pred svojim navijačima slavio sa 113:107 i time poveo 1:0 u seriji do četiri pobjede.

Činilo se da će Boston slaviti u regularnom dijelu utakmice nakon što je Terry Rozier pogodio tricu 0.5 sekundi prije kraja, međutim nekim je čudom Kris Middleton uzvratio na isti način i odveo utakmicu u produžetak. Tamo su Cleticsi odigrali bolje i koncentriranije i zasluženo upisali pobjedu.

Al Horford predvodio je Boston do pobjede s 24 poena i 12 skokova, dok je s druge strane monstruozna utakmica Giannisa Antetokounmpa otišla u zaborav. Grk je upisao 35 poena, 13 skokova i sedam asistencija, javlja Gol.hr.