Bogdanović dvoznamenkast u pobjedi Indiane, Šarić i Zubac skromni u porazima

Indiana Pacersi nastavljaju s odličnim igrama ove sezone, a novi dvoznamenkasti učinak upisuje Bojan Bogdanović.

Minnesota je zahvaljujući slabom izvođenju slobodnih bacanja poražena od Atlante, dok su Los Angeles Clippersi velikom serijom slomili otpor gradskih rivala Lakersa…

S dobrim nastupima nastavljaju Indiana Pacersi koji su noćas bez većih problema slavili protiv Detroit Pistonsa sa 125:88. U cijelom prosincu Indiana je na najboljem omjeru u ligi (11-3) te ima ukupno treći najbolji omjer među svih 30 momčadi. Nakon prvog poluvremena Pacersi su vodili s 13 razlike (58:45), a u ostatku susreta uspjeli sačuvati prednost.

Domantas Sabonis s 19 poena i 12 skokova te Darren Collison s 19 poena (7/7 šut iz igre) i sedam asistencija bili su najbolji kod Indiane. Ponovno je do dvoznamenkastog broja poena stigao Bojan Bogdanović koji je susret zaključio s 12 koševa (6/7 za dva, trica 0/3), pet skokova i dvije asistencije za 27 minuta na terenu.

Blake Griffin s 18 poena, sedam skokova i pet asistencija bio je najbolji kod Detroita, dok je Reggie Bullock dodao 13 koševa.

Cleveland Cavaliersima jednostavno ne ide u Miamiju kroz posljednjih dvadesetak godina, a noćas su protiv Heata upisali novi poraz, bez Ante Žižića u igri Cavsi su poraženi rezultatom 118:94. Bila je to 15. uzastopna pobjeda Miamija na domaćem terenu protiv Clevelanda koji je posljednju upisao još 25. siječnja 2010. godine kada su igrali LeBron James i Shaquille O’Neal.

Domaćina, koji je susret prelomio odličnim drugim poluvremenom (62:42), predvodio je Justise Winslow s 24 koša, 11 skokova i sedam asistencija, dok su po 16 poena dodali Josh Richardson (pet asistencija) i Rodney McGruder.

Najbolji je kod Cavaliersa bio Jordan Clarkson s 18 poena i pet skokova, Alec Burks dodao je 17 koševa, šest skokova i pet asistencija.

Atlanta Hawksi imali su tijekom susreta 22 poena prednosti, sve su uspjeli izgubiti, međutim, ipak su izvukli pobjedu kod Minnesota Timberwolvesa. Domaćinu nije pomogla niti činjenica kako su gosti imali 24 izgubljene lopte tijekom utakmice. Kent Bazemore donio je Hawksima produžetak 17 sekundi prije kraja (112:112), a Wolvesi do kraja nisu uspjeli poentirati.

Nešto manje od dvije minute prije kraja produžetka Trae Young tricom je donio minimalno vodstvo Atlanti (118:117), a nakon što je Andrew Wiggins promašio dva slobodna bacanja (cijela momčad šutirala je slabih 21/37), Kevin Huerter je novom tricom podebljao vodstvo. U samoj završnici ponovno je Wiggins imao priliku izjednačiti, ali promašio je slobodno bacanje (121:120) nakon čega gosti potvrđuju pobjedu slobodnim bacanjima.

Goste je do pobjede predvodio Kent Bazemore s 23 poena i pet skokova, John Collins dodao je 21 koš i deset skokova.

Karl-Anthony Towns s 31 poenom, 19 skokova i pet asistencija predvodio je Minnesotu, Dario Šarić za 27 i pol minuta dodao je sedam koševa (2/6 za dva, 1/5 za tricu, slobodna bacanja 0/1), četiri skoka, jednu asistenciju i dvije ukradene lopte.

Bez LeBrona Jamesa Los Angeles Lakersi nisu uspjeli svladati gradskog rivala u Staples Centru u prvom dvoboju s Clippersima ove sezone. Noćašnji gosti slavili su sa 118:107 te tako upisali pobjede u 22 od posljednjih 25 utakmica. Susret su prelomili u drugom poluvremenu tijekom kojeg su napravili veliku seriju od 22 uzastopna poena, a razliku sačuvali sve do samog kraja.

Goste je do pobjede predvodio odlični Lou Williams s 36 poena i sedam skokova, Danilo Gallinari dodao je 19 koševa i deset skokova, a Montrezl Harrell 12 poena, prenosi Sportnet.rtl.hr.

Kyle Kuzma s 24 poena, osam skokova i pet asistencija bio je najbolji kod Lakersa, dok je Lonzo Ball dodao 19 koševa, pet skokova i šest asistencija. Ivica Zubac susret je zaključio sa sedam poena uz slab šut iz igre (1/8 za dva, slobodna bacanja 5/5), tri skoka i tri asistencije.

NBA rezultati od petka 28. prosinca:

Indiana Pacers – Detroit Pistons 125:88
Miami Heat – Cleveland Cavaliers 118:94
Minnesota Timberwolves – Atlanta Hawks 120:123*
Phoenix Suns – Oklahoma City Thunder 102:118 (Devin Booker 25p, 7sk, 10as, Dragan Bender nije igrao / Russell Westbrook 40p, 12sk 8as)
LA Lakers – LA Clippers 107:118