Blazersi propustili veliku priliku, Warriorsi preokretom do 2-0

Portland Trail Blazersi imali su veliku priliku za uzeti pobjedu u drugoj utakmici u Oaklandu.

Visoka prednost na poluvremenu nije bila dovoljna, domaćin se odličnim otvaranjem drugog dijela vratio i na kraju novom serijom slavio.

Puno zanimljivija i neizvjesnija bila je duga utakmica serije između Warriorsa i Blazersa. Portland je propustio priliku vratiti se s 1-1 u seriji, Warriorsi su se ponudili, ali na kraju su obranom u završnici uspjeli izvući pobjedu.

Dok su Blazersi briljirali u prvom poluvremenu, Warriorsi su bili u rupi i nisu izgledali raspoloženo, no čvršća obrana u drugom poluvremenu, serija koja je podigla navijače na noge i sve se vrlo brzo promijenilo. U Portlandu mogu žaliti, perspektiva za 1-1 je postojala i bilo bi im sasvim drugačije za igrati s tim omjerom nego s 2-0, ali prilika nije iskorištena.

U drugoj dionici Portland je igrao svoje najbolje minute u ovoj seriji. Funkcioniralo je sve, od napada do obrane, Lillard, McCollum, Seth Curry podizali su prednost koja je išla i do 17 razlike, a na odmor se otišlo s visokih 65:50 za goste.

Međutim sve to dobro što su napravili i naporno gradili u drugoj dionici, prosuli su dosta brzo. Početkom drugog poluvremena Warriorsi su za manje od dvije i pol minute napravili seriju 13:0 predvođeni Stephenom Curryjem i Klayjom Thompsonom te prebacili pritisak na goste.

Stvari se nisu dobro odvijale za Portland i kada je Golden State krajem treće četvrtine poveo 87:82, izgledalo je kao da potpuno preuzima utakmicu u svoje ruke, a Portland klizi u poraz. Lillard ipak ubacuje važnu tricu, prekida seriju i vraća utakmicu u egal.

Problem za Portland u drugom poluvremenu bio je pad McColluma koji je potpuno zaustavljen, ali to su kompenzirali u nekoj mjeri Seth Curry i Meyers Leonard koji su se priključili napadu gostiju i ubacili ponešto poena.

Još četiri i pol minute prije kraja tricom Leonarda Portland je imao ugodnih 108:100 na što je Golden State odgovorio serijom 10:0, uzvratio je tricom Curry za vraćanje Blazersa u vodstvo, ali Looney i Green ubacuju, na drugoj strani griješi McCollum i Lillard i Warriorsi odnose pobjedu.

U zadnjem napadu Portlanda Lillarda je sjajno zaustavio Andre Iguodala, odradio ključnu akciju u obrani te pomogao Warriorsima da dođu do pobjede 114:111.

Stephen Curry završio je susret s 37 poena, osam skokova i osam asistencija, Klay Thompson dodao je 24 poena, a Draymond Green 16 poena, deset skokova, sedam asistencija i pet blokada, prenosi Sportnet.hr.

Kod Portlanda Damian Lillard upisao je 23 poena, deset asistencija i pet skokova, CJ McCollum 22 poena i pet skokova, a Seth Curry 16 poena.