Bjelica debitirao pobjedom, Dinamo slavi naslov, Soudani najbolji strijelac HNL-a

Nogometaši Dinama, koji su već ranije osigurali naslov prvaka Hrvatske, u subotu su u Maksimiru u zadnjoj utakmici prvenstva dočekali zaprešićki Inter te su slavili s 3-1 (2-0).

Dvostruki strijelac za Dinamo bio je Mario Gavranović (39, 61), a jedan pogodak zabio je Soudani (21), dok je Inter ublažio poraz autogolom Arijana Ademija (89).

Predvođeni novim trenerom Nenadom Bjelicom, koji je na kormilu “modrih” naslijedio Nikolu Jurčevića, Dinamo je pobjednički okončao prvenstvo i time je podigao raspoloženje uoči finala Kupa protiv Hajduka, koji se igra 23. svibnja u Vinkovcima.

Prethono je u utakmici koja je odlučivala o drugom mjestu Rijeka na Rujevici pobijedila Hajduk s 3-1 (2-0). Strijelci za Rijeku bili su Antonio Čolak u 2. minuti, Domagoj Pavičić u 36. minuti i Jakov Puljić u posljednjim trenucima dvoboja (90+6), dok je jedini pogodak za Splićane postigao Said u 50. minuti. Hajduk je od 62. minute ostao s igračem manje, nakon što je Španjolac Borja Lopez zaradio drugi žuti karton.

Dinamo ide u kvalifikacije Lige prvaka, a Rijeka, Hajduk i Osijek u kvalifikacije Europske lige. Nogometaši Cibalije izgubili su prvoligaški status ostavši na posljednjem mjestu Prve HNL, a Istra 1961, koja je predzadnja, igrat će u dodatnim kvalifikacijama za ostanak protiv drugoligaša Varaždina.