BiH u doigravanju, ispuštena pobjeda protiv Francuza

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine nije uspjela savladati Francusku u posljednjem kolu kvalifikacija za EURO 2012 i plasirati se izravno na Europsko prvenstvo.

U jednoj odličnoj utakmici BiH je ponovno pokazala da se može nositi i s najvećima, pa je tako zadavala probleme Francuzima, posebice u prvom dijelu. No, nije uspjela, 1:1 nije bilo dovoljno.

BiH je krenula agresivno pa su u prvih petnaestak minuta zaprijetili Lulić, Misimović i Džeko, ali promjene rezultata nije bilo.

Priliku utakmice imao je Džeko u 25. minuti susreta kada je sam izašao na Hugu Llorisa, ali je njegov udarac završio pored gola. No, iskupio se već u 40. minuti kada se odlično oslobodio svog čuvara i na fantastičan način zabio Francuskoj za nevjerojatnih 0:1 i erupciju oduševljenja na tribinama kod oko 20.000 navijača BiH.

U nastavku Francuzi su bili konkretniji. Najbolju priliku Francuzi su imali u 72. minuti, kada je nakon udarca Nasrija iz slobodnjaka Begović loptu usmjerio u gredu.

I onda u 78. minuti dogodio se jedan glup potez Emira Spahića koji je na nepropisan način zaustavio igrača. Sudac je dosudio na bijelu točku, a siguran realizator bio je Samir Nasri. Francuzi su nakon jedne pomalo diskutabilne sudačke odluke uspjeli izjednačiti i ponovno se provući na veliko natjecanje. BiH ide u doigravanje.