BiH ponizila Škotsku i osigurala plasman u narednu fazu

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine, u okviru 2. kola preliminarne runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2020. godine, porazila je večeras pred oko 800 gledatelja u Gradskoj areni „Husejin Smajlović“ u Zenici i reprezentaciju Škotske 10:1 (4:0).

BiH se nalazi na čelu grupe F s maksimalnih šest bodova i pred plasmanom u narednu fazu. Strijelci za bh. tim večeras su bili Marijo Aladžić u 5., 12. i 23., Srđan Ivanković u 7., Dejan Pavlović u 13., Bilal Jelić u 21., Anel Radmilović u 22., 32. te dva puta u 38. minuti, dok je za Škote jedini gol postigao Bradley Steedman u 28. minuti.

Izabranici bh. izbornika Ive Kreze, koji su sinoć sa 7:1 porazili Švicarsku, nakon sutrašnjeg slobodnog dana, odlučujući duel za prolaz u narednu fazu i prvo mjesto u grupi F igrati će u petak u 20.00 sati protiv Turske.

Zbog večerašnje pobjede Švicarske nad Turskom rezultatom 3:2, bh. tim još uvijek i teoretski nije osigurao plasman među prve dvije reprezentacije, koje će se plasirati u glavnu grupnu fazu i na jesen nastaviti natjecanje.

BiH ima maksimalnih šest, Turska i Švicarska po tri, a jedina bez bodova je Škotska. Eventualnim porazom BiH od Turske te i pobjedom Švicarske nad Škotskom (petak u 17.00 sati), zatvorio bi se krug od tri reprezentacije sa po šest bodova, od kojih bi ipak jedna otpala.

Zbog visoke pobjede bh. tima nad Švicarcima te činjenice da BiH nakon dva meča ima i najbolju gol-razliku (17:2), izvjesno je da bi i u tom slučaju “Zmajevi” završili kao prvi u grupi.