BiH pobjedom završila kvalifikacije, Ukrajina izborila Euro

Nogometna U-19 reprezentacija Bosne i Hercegovine oprostila se od kvalifikacija za Europsko prvenstvo pobjedom nad Poljskom 2:0 na stadionu u Vrapčićima, dok je prolaz na EP izborila reprezentacija Ukrajine koja je u drugom susretu skupine 5 na stadionu pod Bijelim Brijegom istim rezultatom svladala Crnu Goru.

Bosna i Hercegovina došla je do pobjede u drugom poluvremenu pogocima Anđušića u 63. i Kuzmanovića u 76. minuti. Veliki doprinos pobjedi BiH dao je i vratar Goran Karačić koji je u prvom poluvremenu obranio jedanaesterac.

U drugoj utakmici skupine 5 Ukrajina je zasluženo pobijedila Crnu Goru. Utakmica je praktično riješena već u prvom poluvremenu kada su golove za Ukrajinu zabili Zinchenko u 20. i Shved u 30. minuti.

I u nastavku susret Ukrajina je stvorila niz izglednih prilika pa Crnogorci na kraju mogu biti sretni što su utakmicu završili sa samo dva gola u mreži.