BiH nastavila niz bez pobjede, Danci upisali sigurnu pobjedu uoči EURO-a

Nogometna reprezentacija BiH i dalje ne zna za pobjedu. U prijateljskom dvoboju na gostovanju kod Danske poraženi su s rezulatom 2:0, što je 13. utakmica zaredom u kojoj Zmajevi nisu upisali pobjedu.

Rasterećena BiH je i u ovom susretu zaigrala u dosta kombiniranom sastavu s imenima koja nemaju prevelik broj nastupa u državnom dresu, dok je Dancima ova utakmica poslužila kao dobra uvertira za nadolazeće Europsko prvenstvo.

Danci su poveli s 1:0 u 17. minuti kada je nakon udarca iz kuta veliku pogrešku Hadžiahmetovića iskoristio Braithwaite koji svladao nemoćnog Vasilja.

Domaća su bili puno opasniji i u nastavku susreta, a konačnih 2:0 postavili su u 73. minuti. Ponovno su imali udarac iz kuta, a najviši u skoku je bio Cornelius koji glavom pogađa mrežu Zmajeva za udvostručenje prednosti.

Nedjeljni protivnik BiH otvara EURO u subotu 12. lipnja protiv Finske, a još ih očekuju dvoboji s Belgijom i Rusijom.

Izabranici Ivayla Peteva se okreću jeseni i nastavku kvalifikacija za SP u Kataru.

Danska: Schmeichel, Larsen, Kjaer, Christensen, Boilesen, Wass, Eriksen, Jensen, Skov, Braithwaite, Dolberg

Bosna i Hercegovina: Vasilj, Saničanin, Hadžikadunić, Ahmedhodžić, Gazibegović, Ćivić, Đokanović, Danilović, Hadžiahmetović, Nalić, Demirović