BiH je pobijedila i Rumunjsku, na korak su od plasmana na Euro 2022.

Futsal reprezentacija BiH jednom nogom je na Futsal EURO-u, koji se igra 2022. godine u Nizozemskoj.

Rumunjska i BiH su u Bukureštu odigrali utakmicu 3. kola kvalifikacija, u njoj su “Zmajevi” stigli do još jedne velike pobjede.

Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 2-0 u korist BiH, a dva puta mrežu Rumunja tresao je Anel Radmilović, kapeten reprezentacije.

U 26. minuti Rumunji su uspjeli smanjiti zaostatak nakon uigrane akcije, a golman Milanović je tu bio nemoćan.

Rumunji su uspjeli i izjednačiti rezultat, a tada na scenu stupa riskantna igra s golmanom-igračem od strane BiH.

Srđan Ivanković dvije minute prije kraja pogađa za 3-2 odličnim pogotkom, a rezultat se do kraja nije mijenjao, te su tako bh. futsaleri stigli do treće pobjede iz isto toliko mečeva.

Sljedeći susret reprezentativci BiH će biti domaćini Rumunjskoj u Zenici 10. ožujka. U posljednje 3 utakmice Bosni i Hercegovini će biti dovoljan samo jedan bod da osiguraju plasman na Euro 2022.