BiH izgubila od Rusije i zauzela 20. mjesto na Svjetskom prvenstvu

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je od Rusije s 42:28 u meču za 19. mjesto ”Presidents kupa”, na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Izabranici izbornika Dragana Markovića nisu uspjeli ostvariti drugu pobjedu u svojoj posljednjoj utakmici u Kataru i završili su prvenstvo na 20. mjestu.

U prvih desetak minuta utakmice igrala se izjednačena utakmica. Oba tima su se smjenjivala u vodstvu, ali BiH je do 20. minute bila bolji protivnik na terenu i došla do tri gola prednosti (13:10).

Ipak, u posljednjih deset minuta prvog poluvremena Rusi su zaigrali mnogo bolje i potpuno preokrenuli rezultat, koji je na kraju poluvremena iznosio 20:16 u korist Rusije.

Rusija je u drugom poluvremenu održavala dva do tri gola prednosti zahvljujući greškama bh. tima, koji su promašili veliki broj šuteva. Raspoloženi ruski golman nije dopuštao bh. timu da se rezultatski približi, a Rusi su nastavili povećavati prednost.

U posljednjih 15. minuta drugog poluvremena dogdio se potpuni ”potop” u igri reprezentacije BiH. Rukometaši BiH su gubili lopte a njihove greške Rusi su kažnjavali brzim kontranapadima.

U svom prvom nastupu na Svjetkom prvenstvu, bh. rukometaši su zabilježili samo pobjedu nad reprezentacijom Irana u prvom kolu grupne faze, a zatim šest poraza – od Austrije, Makedonije, Tunisa, Hrvatske, Bjelorusije i Rusije.