Bez pobjednika na Mokrom Docu: Posušje s igračem manje izdržalo nalete Zrinjskog

U sklopu sedmog kola Premijer lige BiH nogometaši Posušja i Zrinjskog podijelili su bodove uz rezultat 0:0.

S velikim očekivanjem ušle su obje momčadi u ovaj dvoboj, a na kraju više razloga za zadovoljstvo mogu imati izabranici Denisa Ćorića. Zrinjski je bolje otvorio susret i u prvih 20ak minuta napravio je dobar pritisak na polovicu domaćih.

Prvi put ozbiljnije Mostarci su zaprijetili u 5. minuti, kada je nakon ubačaja Bekića Bilbija šutirao preko gola. A samo minutu kasnije Zrinjski je imao još bolju prigodu.

Tičinović je probio po desnoj strani, poslao odličnu povratnu loptu za Bilbiju, ali njegov udarac se od bloka odbio kraj gola. U 13. minuti silovito je s vrha šesnaesterca šutirao Malekinušić, ali vratar domaćih Galić je to još bolje obranio.

Nakon toga se igra dosta umirila i preselila na sredinu terena, a Posušje se oslobodilo pritiska Mostaraca. Najopasniji igrač u redovima domaćih u prvom dijelu bio je mladi Luka Begić, a on se našao u dobroj prigodi u 29. minuti, ali u posljednji trenutak intervenirao je ispred njega Barišić.

Do kraja poluvremena nije bilo većih prigoda, zabilježeno je dosta prekršaja i nervoze na obje strane. Može se reći da je Zrinjski koji je imao veći posjed lopte, nije imao snage probiti čvrsto postavljeno Posušje pa se na odomor otišlo s rezultatom 0:0.

Nastavak je počeo jednom pomalo komičnom situacijom. Naime, u 48. minuti u dobroj poziciji za šut našao se veznjak domaćih Ilinković koji je snažno šutirao prema golu, ali lopti se na putu ni manje ni više našao sudac Kaljanac koji je nakon toga pao na pod.

Tri minute kasnije, Posušje je ostalo s igračem manje. Tičinović je jurio u kontru, a kao posljednji igrač obrane Slavko Brekalo ga je zaustavio s leđa i sudac Kaljanac mu je pokazao izravan crveni karton. Tešija je šutirao iz slobodnog udarca nakon ovog prekršaja, ali njegov udarac je izblokiran.

Tribine Mokrog Doca bile su poprilično ispunjene (Foto: HŠK Posušje)

Zrinjski je nakon toga nastavio još više pritiskati, a s obzirom na to, domaćima je ostajao prostor za kontranapade. Prvo je u 55. minuti ispred gostiju opasno zaprijetio Malekinušić, ali vrata domaćih Galić je odlično pročitao njegov udarac.

Pet minuta kasnije Posušje je imalo odličan kontranapad, Vukoja je proigrao Blagojevića, ali se napadač Posušja spetljao u ključnom trenutku. U 63. minuti novi kontranapad za domače istrčao je bočni igrač Tomislav Barišić, odlično je pobjegao Bekiću, ali šutirao je pored gola.

U 69. minuti Zrinjski je imao stopostotnu prigodu. Nakon Tešijnog ubačaja iz kuta, mladi Šošić koji je ušao u nastavku iz neposredne blizine šutira pored gola.

Četiri minute kasnije najbolja moguća prigoda za Zrinjski, nakon jedne gužve u šesnaestercu domaćih, rukom je igrao branič Krišto i dosuđen je jedanaesterac za Zrinjski. Odgovornost je naravno preuzeo Bilbija, ali njegov snažan udarac odsjeo je na vratnici gola Galića i nije bilo promjene rezultata na radost brojnih domaćih navijača.

Ćorić: Momci su zaslužili ovaj bod; Jakirović: Igra iz prvog poluvremena nije dostojna Zrinjskog

Zrinjski je nastavio pritiskati nakon toga, ali Posušani su većini napada uspjeli odoljeti. U 90. minuti Bilbija je propustio novu sjajnu prigodu čime je pokazao da to nije bio njegov dan. Nakon odličnog ubačaja Bekića s lijeve strane, kapetan Zrinjskog je glavom šutirao preko gola. Minutu kasnije nakon velike gužve, snažno je šutirao Zlomislić s vrha šesnaesterca iz vrlo dobre pozicije, ali vratar domaćih Marko Galić je ponovno sjajno reagirao.

Do kraja se rezultat nije mijenjao i Posušani su osvojili vrlo važan bod protiv favoriziranog Zrinjskog.

POSUŠJE: Galić, T. Barišić, Šuta, Brekalo, J. Barišić,  Landeka (od 87. Ljubić), Krišto, Ilinković (od 55. Vranjić), Lauš (od 64. J. Serdarušić), Vukoja,  L. Begić (od 55. Blagojević)

ZRINJSKI: Kukić, Ćorluka, Jakovljević, Barišić, Bekić, Savić (od 67. Zlomislić), Bašić (od 46. Tešija), Kamenar (od 46. Mašić), Malekinušić (od 78. Šipovac), Tičinović (od 67. Šošić), Bilbija