Benzema i Asensio srušili Chelsea na Bernabeu

Real je u prvom susretu četvrtfinala u Madridu s 2:0 pobijedio Chelsea. Strijelci su bili Karim Benzema u 22. i Marco Asensio u 75. minuti.

Chelsea je od 59. minute igrao s deset igrača nakon što je pocrvenio Ben Chilwell zbog faula kad je bio zadnji igrač obrane.

Real je s ovom pobjedom došao na korak do još jednog plasmana u polufinale Lige prvaka. Real je od samog početka bio dominantan, bolji i opasniji, a Chelsea je s obzirom na viđeno, mogao i još teže stradati.

Nije ni Real odigrao neku nezaboravnu partiju, ali bilo je sasvim dovoljno da rutinski, na iskustvo bez problema dobiju jako neuigranu i prilično lošu englesku momčad. Real zna igrati ovakve utakmice, zna stati na loptu, čekati rivala da se otvori i onda ga kazniti.

Posebno je fantastičan bio Vinicius, koji je radio što je god želio po lijevoj strani, a nesretni Fofana mu je bio stalna žrtva.

Tako je pao i prvi gol kad je nakon sjajnog dubinskog dodavanja Carvajala Vinicius skrenuo prema golu, Kepa je odbio, a Benzema natrčao i zabio.

Drugi gol je nakon kratkih dodavanja nakon kornera preciznim udarcem postigao Asensio. Pobjednik ovog dvomeča ide na pobjednika između Cityja i Bayerna.

City je u prvom dvoboju pobijedio 3:0.