Benfica izdržala u Torinu, Sevilla do finala u 94. minuti!

U finalu Europske lige sastat će se portugalska Benfica i španjolska Sevilla.

Portugalci su uspjeli sačuvati 2:1 protiv Juventusa iz prve utakmice, odigravši 0:0 u Torinu. Domaćin je na sve načine pokušavao doći do pobjede koja bi ga odvela do finala u svom vlastitom gradu, no Benfica je izdržala, iako je od 67. minute igrala s igračem manje.

Pred kraj utakmice dosuđena su još dva crvena kartona, jer su zbog međusobnog koškanja isključeni Juventusov Mirko Vučinić i Benficin Lazar Marković.

Još dramatičnije bilo je u Valenciji gdje je domaćin imao 3:0 protiv Seville i siguran prolaz, jer je u prvom susretu bilo 2:0 za Sevillu. No gosti, koji do zadnjih minuta nisu ništa pokazali, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade preko Stephanea M’Bije pogodili su za 3:1 i prolaz u finale.

Finale Europske lige igrat će se 14. svibnja u Torinu.