Bender do double-double učinka u pobjedi protiv vrlo dobrog Žižića

U hrvatskom obračunu pod obručima u Arizoni, Dragan Bender s Phoenix Sunsima upisao je pobjedu protiv Cleveland Cavaliersa, a oba hrvatska košarkaša ostvarila su vrlo dobar učinak.

Vrlo dobru utakmicu odigrali su Ante Žižić na jednoj i Dragan Bender na drugoj strani u pobjedu Phoenix Sunsa protiv Cleveland Cavaliersa 122:113. Žižić je u maloj minutaži bio jedan od najboljih u redovima Cavsa dok je Bender ostvario double-double učinak.

Sunsi su na poluvremenu imali gotovo 20 poena prednosti i iskontrolirali su susret do samog kraja predvođeni s 25 poena i 13 asistencija Devina Bookera, po 19 poena dodali su Josh Jackson (deset skokova, pet blokada) i Jamal Crawford (pet asistencija), Richaun Holmes bio je na 13 poena i deset skokova, a Dragan Bender je za 27 minuta ubacio 12 poena (6/7 za dva, 0/4 za tri) uz deset skokova, dvije asistencije i blokade.

Kod Cavsa Jordan Clarkson ubacio je 20 poena uz šest skokova, Collin Sexton poen više, a Ante Žižić za samo 14 minuta s klupe dodao je 15 poena (5/6 za dva, 5/9 slobodna), sedam skokova i dvije blokade.

Detroit Pistonsi nisu uspjeli doći do pobjede u Indianapolisu i još uvijek nisu osigurali doigravanje. Pacersi su neutralizirali dobar start Pistonsa, preuzeli kontrolu nad susretom već do kraja prvog poluvremena i do kraja susreta su je održali.

Tek u nekoliko navrata u trećoj dionici Pistonsi su preuzeli nakratko vodstvo, ali Indiana se vrlo brzo vraćala u prednost. Pacersi su napadali Detroit tamo gdje je najjači, preko Andrea Drummonda i bili su čak i uspješni. Myles Turner i Domantas Sabonis odrađivali su prilično dobar posao u reketu.

Nate McMillan bio je zadovoljan nakon susreta.

Igrali smo našu igru. Napravili smo dobar posao u uzimanju lopte, skokovima i izlascima u tranziciju, istaknuo je trener Pacersa.

Niz Bojana Bogdanovića od četiri uzastopne utakmice s 22 poena ili više je prekinut, ali svejedno je odigrao dobru utakmicu. Za 37 minuta ubacio je 19 poena (6/13 za dva, 1/3 za tri, 4/4 slobodna) uz sedam skokova, šest asistencija i tri osvojene lopte.

19 poena kod Pacersa dodao je Thaddeus Young (devet skokova, pet asistencija) dok je 18 poena i 12 skokova dodao Domantas Sabonis. Kod Pistonsa Wayne Ellington ubacio je 26 poena, Reggie Jackson 22 poena uz šest skokova, a Drummond 18 poena uz 17 skokova.

I bez dvojice od tri najbolja strijelca Portland Trail Blazersi nastavljaju s odličnim igrama. Jusuf Nurkić i CJ McCollum su out, ali Portland i dalje pobjeđuje, a nova pobjeda stigla je u Minneapolisu.

Minnesota također ima dosta problema s izostancima, a jedan od onih koji nedostaje i koji bi puno značio ovoj momčadi upravo je operiran, no trebao bi biti spreman za novu sezonu. Robert Covington posljednji put bio je na terenu na Silvestrovo, jučer je obavljena artroskopija koljena te se očekuje da će biti spreman za predsezonski kamp.

Ovdje je Portland imao kontrolu nad susretom u dobrom dijelu, ali ipak je trebao u zadnjoj dionici pritiskanje gasa, domaćin je uspio preuzeti vodstvo, ali nije imao širinu i kvalitetu kao igrači Terryja Stottsa.

Ovom pobjedom Portland se izjednačio s Rocketsima na trećem mjestu s omjerom 49-28 i do kraja regularnog dijela sezone vodit će se velika bitka za prednost domaćeg parketa jer niti pratnja u Jazzerima i Clippersima nije daleko, a obje momčadi su u odličnoj formi.

Minnesota je u problemima i već neko vrijeme nema kontinuitet u igri, a takvi nastupi nastavili su se i ovdje. Imala je dobrih razdoblja, ali i jednako toliko onih u kojima se teško nosila s protivnikom.

Ovo je beskonačan dan za nas. Svakako je problem kada primate toliko poena, moramo raditi na tome, istaknuo je Ryan Saunders.

Kod Portlanda istaknuli su se Rodney Hood s 21 poenom, Enes Kanter s 20 poena i 11 skokova, Damian Lillard s 15 poena i 12 asistencija te Evan Turner s 13 poena, 11 skokova i deset asistencija.

Kod Minnesote Andrew Wiggins imao je 21 poen uz sedam skokova, Gorgui Dieng 18 poena, Karl-Anthony Towns 17 poena uz 12 skokova te Tyus Jones 14 poena i deset asistencija. Dario Šarić za 28 minuta ubacio je 13 poena (3/4 za dva, 2/4 za tri, 1/1 slobodna) uz dva skoka i dva dodavanja.

Milwaukee Bucksi dočekali su povratak Giannisa Antetokounmpa u petorku i slavili su u gostima kod Brooklyn Netsa 131:121. Ovo je Bucksima 26. pobjeda u gostima ove sezone, a Netsi nastavljaju dramatičnu borbu za doigravanje.

Gosti su igrali bez Khrisa Middletona koji ima problema s preponama, a najbolji su bili Eric Bledsoe s 29 poena, sedam asistencija te po pet skokova i osvojenih lopti, Antetokounmpo je dodao 28 poena i 11 skokova, a George Hill ss poena. Kod Netsa D’Angelo Russell ubacio je 28 poena uz deset skokova, Caris LeVert 24 poena uz šest asistencija, a DeMarre Carroll 20 poena uz pet skokova.

Miamiju je prijetila teža katastrofa u gostima u Bostonu, a na kraju su Celticsi spašavali pobjedu. Već u prvoj četvrtini Boston je imao 22 poena prednosti, kasnije se Miami vratio, ali domaćin je ipak spriječio potpuni preokret te je odnio pobjedu 110:105.

Kyrie Irving ubacio je 25 poena uz osam skokova, a po 19 poena su dodali Jayson Tatum (šest skokova, pet asistencija) i Al Horford (11 skokova, deset asistencija). Kod Heata Goran Dragić ubacio je 30 poena uz po pet asistencija i osvojenih lopti dok je Bam Adebayo dodao 19 poena i 14 skokova.

Sixersi su bez Butlera i Embiida gostovali u Dallasu i upisali su visok poraz 122:102. Domaćin je pregurao izostanak Luke Dončića i fantastično odrađenom drugom dionicom (41:18) odjurio je do visoke pobjede, prenosi Sportnet.hr.

Justin Jackson bio je prvo ime Dallasa s 24 poena i šest skokova dok su po 16 poena dodali Salah Mejri (14 skokova) i Trey Burke (šest skokova, pet asistencija). Kod Philadelphije JJ Redick ubacio je 26 poena uz pet skokova, a Tobias Harris 25 poena uz šest skokova.