Bayern uvjerljiv u Londonu protiv Chelseaja, remi Napolija i Barcelone

Odigrane su dvije nove utakmice osmine finala nogometne Lige prvaka. Bayern je uvjerljivom pobjedom (0:3) u Londonu praktično već jednom nogom u osmini finala, dok će između Napolija i Barcelone biti neizvjesno.

Bavarci su pokazali nadmoć nad londonskom momčadi te su predvođeni sjajnim Lewandowskim i Gnabryjem ostvarili značajnu prednost uoči uzvrata na Alianz Areni.

Nakon prvog poluvremena bez pogodaka, u nastavku je krenula totalna ofanziva igrača u crvenom. Nakon dvije asistencije Roberta Lewandowskog u 51. i 54. minuti pogodio je Serge Gnabry za veliko vodstvo 2:0.

Treći pogodak djelo je samog Lewandowskog u 76. minuti nakon asistencije Daviesa.

Chelsea je na kraju ostao i s igračem manje, kada je Alonso zbog naguravanja dobio izravan crveni karton.

Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić odigrao je cijeli susret za englesku momčad, dok Ivan Perišić zbog ozljede nije nastupio za Bayern.

Barcelona s pogotkom u gostima čeka uzvrat na Camp Nou

U drugoj utakmici večeri bilo je kudikamo neizvjesnije.

Iako su Messi i društvo u ovu utakmicu ušli kao favoriti, na terenu je to izgledalo dosta tvrdo.

Napoli je poveo preko sjajnog Belgijca Mertensa u 30. minuti uz asistenciju Zielinskog.

Konačnih 1:1 postavio je Griezmann u 57. minuti na asistenciju Semeda.

Treba reći kako je katalonska momčad na kraju ostala s igračem manje, nakon što je glupost napravio Čileanac Arturo Vidal pa je u jednoj minuti dobio dva žuta kartona.

Ivan Rakitić je zamijenjen u 56. minuti, kada je Artur ušao umjesto njega.

Podsjećamo u prve četiri utakmice osmine finala odigrane prošli tjedan, Atalanta je porazila Valenciju s 4:1, RB Leipzig je odnio minimalnu prednost sa gostovanja kod Tottenhama (0:1), a isti rezultat uoči uzvrata ima i Atletico Madrid koji je kod kuće porazio branitelja naslova Liverpool.

S prednošću uoči uzvrata ide i Borussia Dortmund koja je na svom terenu porazila francuski PSG s 2:1.

Sutra se još u prvim utakmicama sastaju Lyon – Juventus i Real Madrid – Manchester City.