Bayern tri kola prije kraja osigurao 27. naslov prvaka Njemačke

Bilo je samo pitanje kada će teoretski “prigrliti” novi pokal državnoga prvaka, a to se dogodilo u 31. kolu na gostovanju u Wolfsburgu gdje su s čak 6:0 deklasirali istoimenoga domaćina i tako stekli velikih i nedostižnih 10 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Leipzig.

Bayern je na taj način u velikom stilu stigao do 27. naslova prvaka i ujedno jedine titule u sezoni velikih očekivanja, jer – realno govoreći – bio je nemali broj onih koji su u vitrinama bavarskoga diva priželjkivali i “vidjeli” i titule prvaka Europe i pobjednika njemačkoga Kupa, međutim ponešto se ipak pitalo i Reala te Borussiu.

Bavarci su večeras na gostovanju pregazili Wolfsburg rezultatom 6:0, a golijada je otpočela u 19. minuti. David Alaba je prekrasno pogodio za 0:1, da bi do kraja poluvremena Robert Lewandowski s dva gola povećao prednost gostiju iz Münchena na 3:0.

Nastavak susreta donosi potpunu katastrofu za Wolfsburg. Robben je u 66. minuti povećao prednost na 4:0, da bi posao u ovom susretu dovršili Thomas Müller i Joshua Kimmich za konačnih 6:0. Bavarci su tako na lagan način stigli do 27. naslova prvaka Njemačke, dok je Wolfsburg u teškoj situaciji i borit će se za opstanak u tri preostala prvenstvena kola.