Bayern svladao “Apotekare” s 4:2 u finalu Kupa, Perišić asistent

U finalu Njemačkog kupa, u kojemu su na Olimpijskom stadionu u Berlinu igrali Bayer Leverkusen i Bayern München, Bavarci su pobijedili “Apotekare” s 4:2.

Osmerostruki uzastopni njemački prvak je nakon povratka na terene u odličnoj formi, nanizao je do danas 11 pobjeda u službenim utakmicama, a niz je nastavio i večeras, pa je 20. put u povijesti osvojio njemački kup, što mu je 50. domaći trofej, jer ima i 30 naslova državnog prvaka. Za Bayern je ovo druga dvostruka kruna zaredom, a peta u posljednjih osam sezona.

Bayern je poveo u 16. minuti golom Davida Alabe, koji je lijepo pogodio kut gola iz slobodnog udarca s oko 17 metara. Na 2:0 povisio je Serge Gnabry na asistenciju Kimmicha osam minuta kasnije, a u 59. minuti je Robert Lewandowski, koji je nedavno peti put osigurao naslov najboljeg strijelca Bundeslige, na asistenciju vratara Manuela Neuera pogodio za 3:0.

U 63. minuti Sven Bender smanjio je prednost Bavaraca na 3:1, no svaku nadu Bayeru “ubio” je Lewandowski golom za 4:1 u 89. minuti, koji je zabio na asistenciju Ivana Perišića, koji se sjurio po lijevom krilu, a nakon što je stigao do gol-aut linije uputio je povratnu loptu kroz noge svog čuvara za natrčalog Poljaka, koji je s pet metara postigao svoj drugi pogodak na utakmici. Gol Kaija Havertza iz kaznenog udarca u petoj minuti sudačke nadoknade za konačnih 4:2 nije značio ništa, piše HRT.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić počeo je utakmicu na klupi za pričuve Bayerna, a u igru je ušao u 64. minuti umjesto Kingsleyja Comana te se upisao u statistiku kao asistent za četvrti gol svoje momčadi. Perišiću je ovo treći naslov pobjednika Njemačkog kupa u karijeri, i to s trećom različitom momčadi. S Borussijom Dortmund je slavio 2012. godine, a s Wolfsburgom 2015. godine.