Bayern se poigrao s Arsenalom

U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Bayern je u Munchenu uvjerljivo porazio Arsenal 5-1 načinivši veliki korak prema plasmanu u četvrtfinale.

Bayern je do sada tri puta eliminirao Arsenal u osmini finala Lige prvaka (2004/05, 2012/13, 2013/14), a po svemu sudeći to će se dogoditi i četvrti put. Bit će to sedma sezona uzastopce kako “topnici” svoj europski put završavaju u osmini finala. U zadnjih šest sezona po dva puta su ih izbacili Bayern i Barcelona, a po jednom Monaco i Milan.

Golove bavarski sastav zabili su Arjen Robben (11), Robert Lewandowski (53), Thiago Alcantara (56, 63) i Thomas Muller (89), dok je pogodak za goste zabio Alexis Sanchez (30).

Bayern je ovom pobjedom produžio pobjednički niz u Ligi prvaka na svom stadionu na 16 utakmica uz razliku pogodaka 58:9.

Uzvratni susret je 7. ožujka u Londonu.

Utakmica nije mogla bolje početi za domaćine, Bayern je poveo u 11. minuti sjajnim pogotkom Arjena Robbena. Nizozemac je primio loptu na 20 metara od gola i potom s ruba kaznenog prostora zabio pod samu vratnicu. Bavarci su nastavili dominirati, ali bez značajnijih prilika.

Prvu opasnost pred vratima njemačkog prvaka vidjeli smo u 26. minuti kada je Sanchez izborio prekršaj na rubu kaznenog prostora. Mesut Ozil je izveo slobodan udarac, ali je Neuer uspio obraniti. Samo tri minute kasnije gosti su izjednačili. Lewandowski je neopreznim startom srušio Koscielnyja i sudac Mažić je pokazao na bijelu točku.

Sanchez je izveo kazneni udarac, Neuer je obranio, ali se lopta odbila do čileanskog napadača koji je pored dvojice igrača Bayerna uspio zabiti za 1-1. Arsenal se nakon izjednačenja razbudio i u posljednjim trenucima prvog dijela imao je priliku za preokret, ali je Neuer sjajno zaustavio Ozilov udarac.

Na početku drugoga dijela Wenger je u igru morao uvesti Gabriela Paulistu umjesto ozlijeđenog Laurenta Koscielnyja i nakon te izmjene gostujuća kola krenula su nizbrdo. U samo 18 minuta Bayern je zabio tri gola za uvjerljivih 4:1. Bayern je stigao u novo vodstvo u 53. minuti pogotkom Lewandowskog glavom nakon ubačaja Lahma s desne strane. Bio je to njegov 15. pogodak u zadnjih 13 europskih nastupa na Allianz Areni.

Samo tri minute kasnije Lewandowski je fantastično petom proigrao Alcantaru koji je sam izašao pred Ospinu i sigurno pogodio za povećanje vodstva Bavaraca. Sjajnu predstavu Alcantara je okrunio i drugim golom u 63. minuti.

U posljednjim trenucima susreta među strijelce se upisao i Thomas Muller kojem su trebale samo dvije minuta na terenu da postigne pogodak.