Bayern pokazao snagu protiv Barcelone, poraz Tudora

U najzanimljivijim dvobojima 2. kola Lige prvaka u utorak Bayern je u Munchenu svladao Barcelonu s 2-0, dok je Liverpool bio bolji od Ajaxa s 2-1.

Golom Joela Matipa glavom u 89. minuti Liverpool je pobijedio Ajax Amsterdam 2-1 u utakmici skupine A Lige prvaka na Anfieldu u utorak.

Mohamed Salah je doveo domaće u vodstvo u 17. minuti nakon što ga je izbacio Diogo Jota, a Egipćanin je svladao Ajaxovog vratara Remka Pasveera sjajnom završnicom. Ali vodstvo je trajalo samo 10 minuta prije nego što je Ajax izjednačio fantastičnim udarcem Mohammeda Kudusa koji je sebi napravio malo prostora u kaznenom prostoru prije nego što je loptu zabio u gornji kut.

Minutu prije kraja nakon kornera Kostasa Tsimikasa, Matip je glavom pogodio za pobjedu. Liverpool je izgubio prvu utakmicu u skupini s 4-1 od Napolija, koji u srijedu igra s Rangersima.

U skupini C Bayern München je kod kuće slavio protiv Barcelone s 2-0, a Bavarci su zabili dva gola u četiri minute preko Lucasa Hernandeza i Leroya Sanea.

Bio je to nesretan povratak u München za napadača Barce Roberta Lewandowskog, koji je napustio Bavarce u ljeto nakon osam godina u Munchenu. Barcelona je bila dominantna 50 minuta, ali nije iskoristila prilike – Lewandowski je dva puta bio u šansi, a Pedri i Gavi također su propustili zlatne prilike.

Domaćini, koji su morali zahvaliti vrataru Manuelu Neueru što ih je držao u igri, zabili su pet minuta nakon nastavka utakmice kada je glavom pogodio branič Hernandez. Prije nego što se Barcelona imala vremena pregrupirati, Jamal Musiala je savršeno dodao za Sanea, a njemački internacionalac provukao loptu pored vratara Marc-Andre ter Stegena .Pedri je pogodio vratnicu u 63. minuti.

Milanski Inter je ranije slavio kod Viktorije Plzen s 2-0.

U skupini B Bayer Leverkusen je kod kuće s 2-0 slavio protiv Atletica, za koji je cijelu utakmicu branio Ivo Grbić. Nijemci su do pobjede došli u završnici – u 84. je zabio Andrich, a tri minute kasnije Diaby.

U ovoj skupini Club Brugge je iznenađujuće s čak 4-0 nadigrao u gostima Porto i vodi u skupini sa šest bodova i gol razlikom 5-0.

U skupini D u Lisabonu je Sporting u ranijoj utakmici s 2-0 svladao Tottenham Hotspur golovima u samoj završnici zamjena Paulinha i Arthura Gomesa.

U istoj skupini Eintracht je u gostima svladao Tudorov Marseille s 1-0 golom Lindstroma, a Kristijan Jakić je igrao do 77. minute za goste, prenosi Hina.

Pobjedom Sporting predvodi skupinu D sa šest bodova.