Bayern na pragu polufinala, PSG i Barca neriješili nakon velike drame

PARIS SAINT-GERMAIN – BARCELONA 2:2

Večeras je odigran prvi četvrtfinalni susret Lige prvaka u kome su se na Parku Prinčeva sastali Paris Saint-Germain i Barcelona. Rezultat je na kraju susreta glasio 2:2, a u uzvratni susret s prednošću ulazi Barcelona.

Ipak, prvi su na susretu zaprijetili Parižani. Veliku priliku propustio je Lavezzi koji se uspio provući naopažen iza leđa obrane Katalonaca, ali je njegov udarac završio na vratnici.

U 18. minuti susreta velika prilika za Parižane. Na 20-ak metara od gola Valdesa, Pique je oborio Ibrahimovića koji je uzeo loptu te je preuzeo izvođenje slobodnog udarca. Švedski internacionalac je raspalio pored živog zida, ali je Valdes loptu uspio skrenuti u korner.

Nakon tih trenutaka, Barcelona je preuzela incijativu te je napadala, ali nije bilo većih problema za Sirigua. Igrači PSG-a su loptu uspješno iznosili na polovinu Barcelone, ali je glavni problem ekipe Carla Ancelottija bio što se ona tamo nije dugo zadržavala.

Ipak, u 26. minuti susreta sijevnula je jedna opasna kontra koju je povukao Lucas Moura. Na nekih 30-ak metara od gola dodao je loptu Ibrahimoviću koji je iskosa s lijeve strane pucao pored gola.

U 38. minuti susreta, Barcelona je došla do vodstva. Dugo je kružila lopta oko gola PSG-a, a onda je iznenada sijevnuo jedan lucidan pas Danija Alvesa ka Lionelu Messiju. Obrana je uhvaćena ‘na spavanju’, a Sirigu je bio nemoćan.

Do kraja prvog poluvremena, još jednom je zaprijetio sjajni Argentinac. S nekih 15-ak metara je pucao, ali je njegov udarac otišao pored vrata.

U nastavku susreta, Messija nije bilo na terenu, a umjesto njega na travnjak je istrčao Fabregas.

Drugo poluvrijeme donijelo je dosta ofenzivnu igru ekipe Carla Ancelottija. Ipak, Mascherano i Pique su dosta uspješno radili svoj posao sve do 77. minute kada je nakon jednog kornera došlo do konfuzije u obrani Katalonaca. Ibrahimović se našao praktički sam pred Valdesom koji je njegov udarac obranio.

Samo par minuta kasnije, Ibrahimović se iskupio za sve promašaje. Maxwell je ubacio, a jedan karambol, iskusni napadač, je poslao u mrežu.

Ipak, par minuta pred kraj susreta, Barca dolazi do nove prednosti. Sanchez je oboren u šesnaestercu, a sudac je pokazao na bijelu točku. Xavi je bio siguran za 1:2.

Završnica nam je donijela pravu dramu. Matuidi je u posljednim sekundama susreta pogodio za konačnih 2:2 i veliko slavlje u Parizu.

BAYERN – JUVENTUS 2:0

Nogometaši Bayerna napravili su dobar posao u prvom susretu četvrtfinala Lige prvaka protiv Juventusa. Bavarci su slavili s 2:0 i korak bliže su polufinalu.

Bayern je svoju dominaciju ove sezone nastavio i večeras. U subotu su s 9:2 deklasirali HSV u prvenstvu. Naravno, protiv Juventusa je bilo daleko teže igrati, no Nijemci su konstantno napadali i stvarali prilike.

Do vodstva su stigli potpuno neočekivano nakon 24 sekunde. Alaba je s preko 30 metara pucao po sredini gola, lopta je na putu do mreže zakačila Vidala, promijenila smijer i završila iza leđa iskusnog Buffona.

Krenuli su gosti iz Torina u napad nakon rano primljenog gola, ali nisu uspijevali ozbiljnije zaprijetiti Neueru. U 11. minuti Pirlo je izveo slobodnjak, pucao je malo iznad gola. U 13. minuti problemi za Bayern, pa je trener Jupp Heynckes morao ozlijeđenog Krossa zamijeniti Robbenom.

I upravo je omaleni Nizozemac četiri minute kasnije bio u prilici, kada je na dodavanje Riberyja dobro pucao, ali Buffon je obranio. Nešto kasnije, u 20. minuti, Ribery je bio neprecizan. Dvije minute kasnije Robben izvodi korner, Dante glavom puca pored gola.

Schweinsteiger u 30. minuti iz slobodnjaka puca preko gola, a onda Robben u 32. minuti nakon prodora i ubačaja Mullera puca također pored gola. Schweinsteiger je izveo slobodni udarac u 36. minuti, Mandžukić je glavom šutirao pored gola.

Do kraja prvog dijela još nekoliko napada domaćih, ali Buffonova mreža se više nije tresla. Na drugoj strani, u završnici prvog dijela, Bonucci nakon ubačaja Pirla ne pogađa, što je bila ponajbolja prilika nemoćnih Talijana u prvom dijelu.

I u nastavku slična situacija. Bayern napada, Juve nemoćan. U 49. minuti dosta dobar pokušaj Mandžukića iskosa s desne strane u bliži Buffonov kut, Zalijan brani. Obranio je Buffon i dobar udarac Alabe iz slobodnjaka u 55. minuti, a u 62. minuti je bio nemoćan.

Gustavo je tukao s 25 metara, Buffon odbio samo do Mandžukića, koji je bio u zaleđu, ali se sudac nije oglasio, a onda Hrvat nesebično dodaje Mulleru, kome nije bilo teško loptu s svega jednog metra plasirati u praznu mrežu.

Do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao i Bayern je na pragu polufinala. Kako igraju Bavarci, gledat ćemo ih još nekoliko puta u Ligi prvaka, možad i na krovu Europe…

Bayern – Juventus 2:0 (Alaba 1, Muller 63)