Bayern jesenski prvak, novi poraz Borussije Dortmund

Nogometaši Bayerna slavili su u na gostovanju kod Eintrachta 1:0 u 15. kolu Bundeslige i osigurali naslov jesenskog prvaka, a novi poraz, i to domaći, ubilježila je Borussia Dortmund.

Bavarci su slavili u Frankfurtu protiv momčadi koju vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač s minimalnim rezultatom, zahvaljujući golu Vidala iz 20. minute. Eintracht je čak bio i bolja momčad, posebno u drugom poluvremenu, ali nisu uspijevali doći do gola. Ante Rebić je odigrao svih 90 minuta za Eintracht.

Bayern nikako nije briljirao u osvajanju rekordnog 23. naslova jesenskog prvaka, ali je iz ovog kola izvukao maksimum jer je najbliži pratitelj RB Leizpig kiksao odigravši kod kuće samo 2:2 s Mainzom.

Nastavlja se agonija Borussije koja je u Dortmundu izgubila od Werdera 1:2. Momčad je iz Bremena povela, Aubameyang je uspio izjednačiti u 58. minuti, a potom je pobjedu Werderu donio Gebre Selassie (65).

Borussia već osam kola zaredom ne zna za pobjedu u Bundesligi i bilo bi pravo čudo da njihov trener Peter Bosz ne dobije otkaz.

HSV i Wolfsburg su odigrali 0:0.

Bayern vodi s 35 bodova ispred RB Leipziga (27) i Schalkea (25), koji ima i utakmicu manje.