Barcelona šokirana u Sevilli, Valencia trijumfirala u Kupu kralja

Sjajno finale Kupa kralja odigrano je u Sevilli na Benitu Villamarinu gdje je Valencia bila bolja od Barcelone s 2:1 i osvojila pobjednički trofej. Messi je u drugom dijelu smanjio i pružio nadu Barceloni, ali Valencia je ipak izdržala.

Utakmica u svakom slučaju dostojna finala odigrana je u Sevilli gdje je Valencia ispunila ono što je i najavljivala.

Ulogu favorita, logično, predala je Barceloni, ali je Marcelino i najavio kako će Valencia biti opasna iz kontranapada i bila je. Barcelona je imala inicijativu, ali izlasci Valencije na njenu polovicu bili su iznimno opasni.

U prvih 20 minuta Barcelona je bila prilično sterilna, imala je loptu u svojim nogama, ali Domenech je bio posve besposlen.

Praktički prvi pravi napad Valencije rezultirao je pogotkom. U 21. minuti Gaya je pronašao u 16 metara Gameira koji sjajno izbacuje čuvara iz igre i onda odlično pogađa s nekih 15 metara za vodstvo.

Očekivalo se da će Barcelona zaigrati čvršće i konkretnije kada je ušla u minus, ali ništa se nije promijenilo. Onda je stigla nova kazna.

U 33. minuti Soler je pobjegao po desnom krilu ostavivši Albu da ga bezuspješno hvata, zatim je pronašao u sredini Rodriga koji glavom zakucava loptu u mrežu.

Alba je još jednu ključnu utakmicu odigrao skromnije nego što može, kao što je plivao protiv Liverpoola, tako je i ovdje njegov igrač igrao ključnu ulogu u pogotku.

Do kraja prvog dijela vrlo malo uzbuđenja, tek jedan opasan udarac Messija izvana, ali Domenech je bio budan i spreman.

U nastava susreta prilikom je ušla Valencia kojoj je treći pogodak mogao donijeti Guedes, odlično je pucao ali malo neprecizno.

Kod Barcelone Messi je bio daleko najopasniji, ali nije to bio njegov dan. Jednu sjajnu priliku propustio je i Gerard Pique, a u 73. minuti Barcelona je smanjila zaostatak. Nakon kornera Lenglet je pucao glavom, Domenech je uz vratnicu izvukao taj šut, ali lopta je došla točno Messiju na nogu i to je bio gol.

Barcelona je do kraja pritisnula, potpuno se otvorila, ali bez konkretnih učinaka. Na kraju je mogla upisati čak i veći poraz, ali dvije fantastične prilike u sudačkoj nadoknadi Valencia nije iskoristila, prenosi Sportnet.hr.

Nije bilo niti bitno, na kraju je ipak uzela osmi trofej pobjednika Kupa kralja u svojoj povijesti.

Ivan Rakitić igrao je do 76. minute kada ga je zamijenio Carles Alena.