Barcelona slavila i odvojila se na ljestvici, Realu poništen regularan gol

U najvećem španjolskom derbiju, po mnogima i najvećoj utakmici u svjetskom nogometu, Barcelona je na Camp Nou svladala Real s 2:1.

Pobjedom u Clasicu Barcelona je pobjegla Realu na četiri boda. Sada ima 68, a aktualni europski prvak ostao je na 64.

Barca je povela preko Mathiuea, a izjednačio je Cristiano Ronaldo, nakon sjajne akcije Luke Modrića i Benzeme. Bio je to 31. prvenstveni gol Ronalda, a Leo Messi ostao je na 32.

Ipak, odluka je pala u drugom dijelu kada je Luis Suarez sjajno primio loptu i precizno je poslao u mrežu iza Ikera Casillasa. Realov vratar spasio je goste još težeg poraza, jer je nekoliko puta sjajno reagirao.

Treba reći i da je kod 1:1 Realu poništen, čini se, regularan gol Garetha Balea.

Podsjetimo i da je Marca pisala kako je Carlu Ancelottiju postavljen ultimatum – da mora dobiti Barcelonu ili će dobiti otkaz, a u sljedećim danima vidjet ćemo što će biti.