Barcelona razbila Manchester United! Ajax održao lekciju Juventusu

Katalonci su na Nou Campu slavili rezultatom 3:0 i s ukupnih 4:0 prošli među četiri najbolje ekipe lige prvaka. Nogometaši Ajaxa plasirali su se u polufinale Lige prvaka večerašnjom pobjedom u Torinu protiv Juventusa rezultatom 2:1.

Barca je napadala od prvog trenutka susreta, a u 11. minuti arbitar Felix Brych je pokazao na bijelu točku nakon duela Freda i Ivana Rakitića. No, nakon asistencije VAR-a njemački arbitar je poništio penal.

U 16. minuti na semaforu je stajalo 1:0. Ashley Young je poklonio loptu Lionelu Messiju koji pravi svoju čaroliju i preciznim udarcem s kaznenog prostora pogađa za 1:0.

Samo četiri minute kasnije Messi se i drugi put upisao u strijelce. Ovaj put je šutirao sa skoro iste pozicije, ali desnom nogom, piše Klix.ba. Činilo se da će David De Gea lagano uhvatiti loptu, ali ona je prošla ispod njega i ušla u gol za 2:0.

Treći pogodak na meču postignut je u 6. minuti susreta. Jordi Alba je dodao loptu Philippeu Coutinhu koji šalje pravu bombu s 20-ak metara pored nemoćnog De Gee koji je paradom samo uljepšao gol.

Nogometaši Ajaxa plasirali su se u polufinale Lige prvaka večerašnjom pobjedom u Torinu protiv Juventusa rezultatom 2:1.

Nakon što je prvi susret u Amsterdamu završen rezultatom 1:1 Kopljanicima su davane male šanse za prolazak dalje. Ipak, igrači Ajaxa su održali čas nogometa Staroj dami i s ukupnih 3:2 prošli dalje.

Početak susreta nije nagovještavao ovakav rasplet situacije. U 28. minuti Miralem Pjanić je izveo korner, a Cristiano Ronaldo glavom pogađa za 1:0.

Radost domaćih igrača i navijača trajala je samo šest minuta, piše Klix.ba. U 34. minuti nakon duge akcije Kopljanika lopta je uz dosta sreće stigla do Donnyja van de Beeka koji je lijepo prima u kaznenom prostoru domaće ekipe i potom s lakoćom pogađa za 1:1.

U drugom poluvremenu Ajax je napravio pravu opsadu gola Juventusa. U 52. minuti Hakim Ziyech se našao u stopostotnoj prilici, silovito je šutirao pod prečku, ali je Wojciech Szczesny na nevjerovatan način zaustavio njegov udarac. Wojciech Szczesny je još jednom bio na mukama u 58. minuti kada je sjajno zaustavio udarac Van de Beeka.

U 67. minuti napadi Ajaxa su se isplatili. Lasse Schone je izveo korner, a Matthijs de Ligt glavom zakucava loptu u mrežu za 2:1. Ovo je za kapetana Ajaxa bio prvi pogodak u Ligi prvaka.

Ajax je i pored vodstva koje mu garantira prolazak dalje nastavio s napadima, piše Klix.ba. U 74. minuti David Neres je bio u sjajnoj šansi, ali je šutirao pored gola.

Deset minuta prije kraja Ziyech je postigao fenomenalan pogodak koji je nakon asistencije VAR-a poništen zbog zaleđa, piše Klix.ba.

Juventus je pokušao stići do prolaza u završnici, dva puta su domaći igrači i tražili penal, ali se arbitar Clement Turpin nije oglašavao, te je susret završen pobjedom Ajaxa rezultatom 2:1.