Barcelona preokretom do pobjede nad Real Madridom

Nogometaši Barcelone svladali su Real 3-2 u prvoj utakmici španjolskog superkupa na Nou Campu. Od velikog potopa madriđane je spasio veliki kiks Victora Valdesa.

Prije godinu dana Jose Mourinho teško je podnio poraz u španjolskom superkupu pa je odlučio fizički istjerati pravde gurnuvši tadašnjem Guardiolinom pomoćniku Titu Vilanovi prst u oko. Godinu dana kasnije Vilanova je, Pepovim odlaskom, postao novi trenerski rival Special Oneu, a priliku za revanš imao je upravo u superkupu.

I dočekao je svoj trenutak. Iako Guardiole više nema, Mourinho i njegov Real Madrid i dalje ne može izaći na kraj s nezaustavljivom Barceloninom ‘tiki-takom’ koja je na Nou Campu svladala ‘los blancose’ 3-2. Vilanova se na gospodski način obračunao s Portugalcem nadigravši ga na terenu u prvoj utakmici najavivši time novu eru rivalstva trenera španjolskih giganata.

Odlaskom Guardiole ništa se nije promijenilo, Real je ostao na samo jednoj pobjedi u 9 utakmica, a Mourinho je dobio nekoliko novih bora i strah od Vilanovinog kompleksa.

No da ne bude veliki potop smilovao se Barcin golman Victor Valdes neshvatljivim driblingom pred svojim golom na koji nije nasjeo Di Maria te iskoristio ponuđeno zabivši za konačnih 3-2. A do tog trenutka Real je opasno visio nakon što je u furioznih 21 minutu Barcelona zabila tri gola.

[youtube id=”KlyLyv04c1M” width=”600″ height=”350″]

A sasvim neočekivano poveli su gosti preko Cristiana Ronalda u 54. minuti nakon uvjerljive terenske, ali neefikasne inicijative Barcelone u mršavom prvom dijelu. No slavlje ‘los blancosa’ se nije ni stišalo, a zaostatak je na drugoj strani anulirao Pedro samo dvije minute kasnije.

Katalonci su od tad preuzeli sve u svoje noge. U 69. minuti Messi je iz penala matirao Casillasa za preokret na 2-1, a sjajni tandem Iniesta (asistent) i Xavi (strijelac) pobrinuli su se za potop Reala. Kad se činilo da je sve gotovo Valdes je svojim gafom vratio Real u život za uzvratnu utakmicu na Santiago Bernabeuu za tjedan dana.

No ako Mourinho nešto radikalno ne promjeni u samo nekoliko dana mogao bi se dovesti u iskušenje od prije godinu dana kad je frustracije liječio na nesportski način. (24sata.hr)