Barcelona jedva pobijedila trećeligaša u kupu

Nakon što je Real Madrid u 1/16 finala uspio ispasti od trećeligaša, skoro je istu sudbinu doživjela i Barcelona.

Ipak, Katalonci su nakon 0:0 u regularnom vremenu uspjeli zabiti dva pogotka i spasiti se blamaže.

Da se nešto čudno događa u susretu kod Cornelle dala je nagovijestiti činjenica da je Barcelona u 90 minuta imala čak dva kaznena udarca i oba je propustila pretvoriti u vodstvo i pobjedu u regularnom dijelu. Prvi je u 39. minuti Ramon Ramirez pročitao Miralemu Pjaniću.

Priliku za popravak Barcelona je dobila u 80. minuti kad je dužnost preuzeo Ousmane Dembele, ali će Ramirez postati poznato ime u mnogim kućanstvima jer je obranio i drugi udarac s bijele točke, a u 89. je uspio skrenuti i još jedan Pjanićev udarac na gredu, piše Sportnet.hr.

No, Ramirez ipak neće imati lovorov vijenac kao heroj jer je Barcelona u dodatnih 30 minuta prošla. Dembele se u 92. iskupio za loše izveden penal pogotkom za 1:0, a kad je već sve bilo riješeno je Albert Estelles dobio crveni i ostavio svoju momčad s desetoricom, a onda je i Martin Braithwaite postavio 2:0.