Barca kiksala na Camp Nou unatoč inspirativnoj večeri Messija

Barcelona i Valencia remizirali su 2:2 u utakmici 22. kola španjolskoga nogometnog prvenstva koja je odigrana na Camp Nou.

Barcelona je u susretu gubila 2:0. U 24. minuti Camp Nou je šokirao Kevin Gameiro, a u 32. minuti Dani Parejo bio je precizan iz jedanaesterca.

Onda se ukazao Lionel Messi. U 39. minuti zabio je iz jedanaesterca za 1:2, a u 64. minuti zabio je lijepim prizemnim udarcem izvan ruba kaznenog prostora za 2:2.

Pokazalo se da je to konačan rezultat na susretu, a Ivan Rakitić je za Katalonce igrao svih 90 minuta.

Messi je zabio u svakoj od posljednjih devet utakmica Barcelone u svim natjecanjima (ukupno 12 golova), što je njegov najbolji golgeterski niz od siječnja 2013. godine (10 golova u istom periodu).

Nadalje, nakon prvog gola postao je tek treći igrač u povijesti La Lige koji je zabio 50 golova iz jedanaesteraca, pišu Sportske novosti. Prije njega to je uspjelo samo Cristianu Ronaldu (61) i Hugu Sanchezu (56).

Na ljestvici vodeća Barcelona ima 50 bodova, šest više od drugoplasiranog Atletica i 11 više od trećeplasiranog Real Madrida koji imaju utakmice manje.

Primera, rezultati:

Levante – Getafe 0:0

Real Sociedad – Athletic Bilbao 2:1 (Oyarzabal 16, Willian José 45/ Raúl García 82)

Barcelona – Valencia 2:2 (Messi 39-pen, 64/ Gameiro 24, Dani Parejo 32-pen)

Celta Vigo – Sevilla 1:0