Barbarić: Ova momčad će samo rasti i biti bolja

Široki Brijeg je pobjedom nad Igmanom (1:0) na najbolji mogući način otvorio novu sezonu Premijer lige BiH.

Pobjedonosni pogodak postigao je u 55. minuti Daniel Lukić. Vrijedi istaknuti da je debitant u Premijer ligi nadigrao Širokobriježane u prvom poluvremenu, a sjajni vratar Tomislav Tomić održao je momčad s Pecare živu.

Bila je teška i zahtjevna utakmica. Odigrali smo u skladu s trenutačnim mogućnostima, ali i protivnika se nešto pitalo, posebice u uvodnih tridesetak minuta igre. U tom razdoblju smo imali problema s odbijenom loptom i posjedom.

Ipak, u nastavku smo se posložili, zaigrali mnogo bolje, bili opasniji i zabili pogodak za tri boda na otvaranju sezone. Ovo je važna pobjeda za samopouzdanje i nagrada za kvalitetan rad.

Kada nam se priključe svi igrači, oni na koje nisam mogao računati protiv Igmana, očekujem kako će ova momčad samo rasti i biti bolja, istaknuo je trener NK Široki Brijeg Ivica Barbarić.

Široki pobjedom otvorio novu sezonu

11 komentara

• Cestitke na 3 boda a niste ih zasluzili.To moras imati na umu i vise onako rizicno ne ulaziti u utakmicu.Oni su nakon prvog pol trebali voditi najmanje sa 2:0.Igrali ste na neutralnom terenu i sta bi tek bilo da ste igrali u konjicu pred njihovom publikom.Sretna 3 boda i zaboravi tu utakmicu jer je to igman klub koji je medju najlosijim u ligi.Realno je da sam sebe malo kritiziras jer je ono katastrofalno 1 pol.Cijenim te kao covjeka ali dozvoliti Igmanu dominaciju citavo 1 pol e to je ipak problem.Cekati da netko da gol ili 2 i onda igraj drugacije.Nije to to.Ipak je to Igman i igra mora biti vise usmjerena prema naprid.

• Nadati se da ce igra biti bolja i kazati Bogu hvala na 3 boda.Zna to i Barbaric.Zahvalite Bogu na 3 boda.Treba vise raditi na eksplozivnisti prema naprid u trenutku kada se oduzme lopta.Treba to biti turbo brzina.Na toj tranziciji koju je cesto spominjao oni zalutali sto je bio na klupi prije Barbe.Pamti se njegova izjava kako je bio ravnopravan dinamu kiev i da je izgubio sa rezultatom 1:4 koji je realna razlika kvalitete ta 2 kluba.Cuj samo to.Cuj ti to.Ima jos kao to da je vidio kako je to igrati brzo svih 90 min a ovi igrali u 1 brzini sa gasom da se samo pokrecu.Tesko cemo ikada vise imati takvu naivnost.Velez ih pusta da igraju u vrapcicima u utakmici u kojoj ih ne interesira rezultat a on krivi sudiju da je bio naklonjen njegovom klubu sirokom.Sada bar imamo ozbiljna covika na klupi i znamo svi da ima znanje a koliko se nekome svidja njegova taktika to je druga stvar.Da je od pocetka napao dao bi gol u prvih 20 min i oni nebi napravili ono sto su napravili u 1 pol.Moje misljenje je takvo.Hvala onom dupovcu jel moguce da je taj igrao za sarajevo.Ako je to taj uopce. Pisem bez znanja.

• To je to.3 boda su tu a istina je da smo visili 1 pol kao prsuti.Ono vise da se ne ponovi.Trebalo je odmah reagirati i povuci liniju naprid.demo sada nokautirati Slobodu i onda u sljedece 2 utakmice napravit sve vda imamo pravu uvertiru za povratak navijaca.Imamo covika na klupi kao pojavu sto je najbitnije.Njegov prvi pomocnik Hrkac isto tako.Puno znaci kada pogledas tko ti trenira ekipu.Sve se gleda.Nema igraca u ovoj ligi i moze se sa pravim radom konkurirati svima.Dolaze bolji dani za N K Siroki.Dobro je to Dario kazao.Kman Kman jos Kman i gooool.Postovani slusaoci nemojte zamjeriti ali siroki igra kao u vrime brace Vagner.