Baka Slišković je prije 36 godina postigao gol koji prepričavaju generacije Hajdukovaca

Legendarni nogometaš i trener iz Mostara Blaž Baka Slišković bio je poznat po majstorskim golovima iz kornera i slobodnjaka, a jedan vrlo sličan postigao je na današnji dan 1984. godine za Hajduk na krcatom Poljudu u uzvratu četvrtfinala Kupa UEFA-e.

Splićani su tada dočekali Spartu, koja je u prvoj utakmici u Pragu pobijedila s 1:0, pa je 50.000 navijača očekivalo pobjedu vrijednu polufinala, prenosi Klix.ba.

Ivan Gudelj je već u 18. minuti poništio Spartinu prednost, a na prolaz se čekalo do 119. minute, kada su svi očekivali posljednji sudački zvižduk.

Slišković se spremao izvesti skraćeni korner, a čim je sudac okrenuo leđa pomjerio je loptu malo naprijed i malo desno.

Suigrači i protivnici su očekivali centaršut u prepuni peterac, ali je Baka pucao izravno na gol te zatresao mrežu za erupciju oduševljenja na Poljudu.

Da se nalazi u formi kada je u pitanju davanje golova iz kornera potvrdilo se i dva mjeseca kasnije u finalu Kupa Jugoslavije kada je Crvenoj Zvezdi postigao pogodak iz kornera.