Bajano potopio Slobodu s dva eurogola!

Široki Brijeg nije dopustio nikakvo iznenađenje na svojoj Pecari protiv Slobode, te je sa dva gola Ricarda Bajana slavio pobjedu rezultatom 2:0, prenosi SportSport.ba

Široki je od prvog sudačkog zvižduka krenuo ofanzivno na gol Tuzlaka i to je urodilo plodom, jer su domaći sa Pecare već nakon prvih 45 minuta igre imali na svom kontu dva gola prednosti (2:0).

Širokobriježani su poveli već u petoj minuti utakmice, kada je Ricardo Bajano sjajnim makazicama pogodio mrežu iza golmana tuzlanske ekipe.

I nakon postignutog gola, domaći su nastavili sa napadima. Bajano je svojim drugim golom u 31. minuti iz slobodnog udarca pogodio za 2:0, a s tim se rezultatom i otišlo na odmor.

U nastavku je tempo igre drastično opao. Gosti su uspjeli stvoriti nekoliko poluprilika u drugom poluvremenu, ali bez učinka, dok su domaći rutinski susret priveli kraju, zabilježivši pobjedu.