Babo trpa: Nepogrešivi Mostarac Pacerse doveo do velike pobjede

U noći s četvrtka na petak Indiana Pacersi svladali su Golden State Warriorse sa 126:106 u svojoj dvorani, a najbolji igrač “Hoosiersa” bio je Bojan Bogdanović.

Mostarac je protiv prvaka bio gotovo nepogrešiv te je za 30 minuta na parketu ubacio 28 poena uz vrhunski šut od 11/13 iz igre, od čega je trice gađao 6/7.

Osim što je bio najbolji strijelac utakmice, Bogdanović je uhvatio i tri skoka, ima dva dodavanja i po jednu ukradenu loptu i blokadu, a za vrijeme dok je bio na parketu Pacersi su ostvarili razliku od čak +30 u odnosu na goste iz Oaklanda.

Indiana je utakmicu riješila sjajnom igrom u drugoj i trećoj četvrtini kada su ukupno zabili 19 poena više od Warriorsa, pišu Sportske novosti.

Osim Bojana, koji je do ove utakmice bio na prosjeku od 14,2 poena, 3,5 skokova i 1,5 asistencija u sezoni, najbolji u redovima Pacersa bio je Victor Oladipo s 21 poenom, 7 dodavanja, 6 skokova i 3 ukradene lopte. Thaddeus Young ubacio je 16 poena uz 8 skokova i 5 asista, dok je Darren Collison utakmicu završio s 15 poena i po 5 asista i skokova.

U momčadi Warriorsa, koji su već ranije osigurali drugo mjesto na Zapadu, najbolji je bio Kevin Durant s 27 poena, 7 asista i 5 skokova, ali i vrlo lošim šutom od 8/23 iz igre. Pacersi su ovom pobjedom osigurali najmanje peto mjesto na Istoku, a i dalje imaju šanse prijeći Sixerse ili čak Cavse u nekom ludom scenariju do kraja sezone.