Austrijanci na Rujevici “prokopali” Rijeku

Rijeka nije ponovila ni igru, ali ni rezultat iz Beča gdje je nedavno u susretu skupnog dijela Europa lige s 3:1 svladala Austriu. Ovog puta su Austrijanci bili bolji i pred nešto manje od 8.000 gledatelja trijumfirali s još uvjerljivijih 4:1 nakon čega su riječki izgledi za europsko proljeće znatno umanjeni.

Momčad Matjaža Keka inače je bolje otvorila susret pa je Gorgon u 5. minuti zamalo pogodio vanjskim dijelom kopačke s nekih 17 metara udaljenosti. Nigerijac Acosty u 18. minuti ostavlja još jednu odličnu loptu za Gorgona koji precizno šutira, ali i vratar Pent odlično brani.

Nakon tih 20-ak uvodnih minuta bolje igre domaćina slijedilo je nekakvo zatišje na terenu, gosti su primirili utakmicu, ali i poveli u 42. minuti kada se mladi Dominik Prokop izvrsno “prošetao” kroz središnji dio riječke obrane i pogodio za 0:1.

Gosti su u 48. minuti imali veliku šansu da udvostruče prednost, međutim tom prilikom Prskalo izlazi kao pobjednik u dvoboju s Prokopom.

Kvržić u 60. minuti u priliku gura Domagoja Pavičića, a ovaj iz blizine zabija za 1:1 i erupciju oduševljenja među domaćim navijačima. Ipak, samo minutu kasnije velika pogreška Žute što Prokop kažnjava i svojim novim zgoditkom Austriu dovodi do nove prednosti.

I Pavičić je u 70. minuti zamalo stigao do svoga drugog gola, ali je Pentz izvrsno obranio. U 73. minuti Mišić udara Prokopa, a sudac ga isključuje, pa domaćini ostaju s čovjekom manje, a samo minutu kasnije primaju i treći gol. Holzhauser je ubacio, a Serbst glavom pogodio za 1:3.

Konačnih 1:4 nakon kontre u 82. minuti postavio je Monschein ušetavši se s loptom u gol.

Aek i Milan su igrali bez zgoditaka u drugoj utakmici ove skupine, pa nakon četiri kola vode Milanezi sa 8 bodova, Atenjani su drugi sa 6, Bečani treći sa 4, a Riječani četvrti sa 3 osvojena boda.