Australci u posljednjoj četvrtini slomili Dominikansku Republiku i osigurali četvrtfinale

Na otvaranju drugog kruga Svjetskog prvenstva u grupi L, reprezentacija Australije opravdala je status favorita pobjedom nad Dominikanskom Republikom rezultatom 82:76.

Utakmica u Nanjingu počela je dosta izjednačeno, ali ipak prvu četvrtinu Australci završavaju s prednošću od pet poena. Dominikance je na priključku u tim trenucima držao Liz s osam poena u prvoj dionici.

U drugoj četvrtini slična slika, samo novi akteri. Kod Australaca se probudio Goulding te odvodi “Boomerse” na sedam poena prednosti, no tada Vargas i Montero serijom zaključuju poluvrijeme pa se na veliki odmor odlazi s 40:38 za Australiju.

Drugo poluvrijeme donosi nastavak egala, a nakon pet minuta igre u trećoj četvrtini Solano svojom sedmom asistencijom za Baeza donosi izjednačenje Dominikancima. Nakon toga Australci su se trgnuli, proradio je Patty Mills pa se treća dionica zaključuje s +5 za “žute”.

U zadnjoj se nastavlja bijeg Australaca pa šest minuta prije kraja susreta odlaze na 11 poena razlike. Raspoloženi Mills je ubačajima i razigravanjem ekipe održao Australiju na sigurnoj razlici sve do kraja utakmice, do konačnih 82:76.

Pobjednike je predvodio Mills s 19 poena uz devet asistencija, a 15 poena dodao je Goulding. Kod Dominikanske Republike najviše je ubacio Vargas koji je utakmicu završio sa 16 poena, prenosi Sportnet.hr.

Australce 9. rujna očekuje dvoboj s Francuzima, dok će Dominikanska Republika na noge Litvancima.