ATP Pariz: Wawrinka zaustavio Čilića

Hrvatski tenisač Marin Čilić nije se uspio plasirati u osminu finala posljednjeg ovosezonskog ATP turnira Masters 1000 serije u Parizu nakon što je u dvoboju 2. kola izgubio od Švicarca Stana Wawrinke sa 6:7 (3), 6:7 (5).

Bio je to njihov 15. međusobni dvoboj i čak 13. pobjeda 34-godišnjeg Švicarca pri čemu deveta u nizu. Čilić je do sada smo dva puta slavio, oba puta 2010. godine.

Ovoga puta Wawrinki je za pobjedu trebalo točno dva sata igre premda je i Čilić vrlo lako mogao do pobjede.

Hrvatski tenisač je u drugom setu pri vodstvu 5:3 imao dvije set lopte, a potom je kod 5:4 i servirao za set. Nažalost, nije uspio. Čilić je tijekom meča imao čak osam break lopti, no iskoristio je samo jednu, dok je Wawrinka imao jednu loptu za break koju je iskoristio.

Čilić je prvi mogao oduzeti servis suparniku. U prvom setu pri vodstvu 3:2 imao je dvije break lopte, ali je Wawrinka izvukao gem i potom odveo set u trinaestu igru. U tie-breaku Švicarac je pri rezultatu 2:1 napravio prvi “mini break”, a kod vodstva 5:2 i drugi nakon čega je set poslije 54 minute igre otišao na njegovu stranu.

Čilić je i u drugom setu nastavio pritiskati suparnikov servis i već u trećem gemu je imao dvije break lopte, međutim ponovo ih nije iskoristio. Ipak, u sedmoj igri napokon je oduzeo servis protivniku i stigao do prednosti.

Pri vodstvu 5:3 imao je dvije set lopte i mogao je zaključiti set, no Švicarac se uspio izvući. Čilić je potom imao priliku i na svoj servis osvojiti set, nažalost, Wawrinka je vratio break izjednačivši na 5:5, a potom su oba tenisača osvojila svoje servise i set je još jednom otišao u “tie-break”.

Wawrinka je poveo 3:1, Marin je vratio jedan izgubljeni servis smanjivši na 3:2, no Švicarac potom “bježi” do prednosti 6:2. Čilić je uspio spasiti prve tri meč lopte smanjivši na 6:5, ali ne i četvrtu.