Atletico u šokantnoj utakmici utišao Anfield, PSG izbacio Borussiju

Prava drama odvila su uzvratnoj utakmici Lige Prvaka između Liverpoola Atletica gdje je su Simeoneovi puleni nakon prodžetaka izbacili branitelje naslove.

Madriđani su došli na stadion aktualnog europskog prvaka i vodeće momčadi engleskog Premiershipa s jednim golom prednosti iz prve utakmice.

Redsi su cijelu utakmicu od početka napadali prema golu Oblaka, stvarali brojne prigode pred golom gostiju i bili konstantno opasni, a plod takve igre stigao je u 43. minuti kada je Alex Oxlade-Chamberlain ubacio i pronašao Georginia Wijnalduma koji glavom pogađa za 1:0 i veliko slavlje domaćih navijača.

U nastavku su se Redsi su se ispromašivali pa se otišlo u produžetke. Činilo se da je Liverpool pred prolaskom u četvrtfinale kada je Firmino u četvrtoj minuti produžetka pogodio za 2:0 i donio veliko vodstvo svojoj momčadi, ali onda je na drugoj strani Adrian napravio veliku grešku i dao priliku gostima da izjednače ukupan rezultat, što je Llorente iskoristio i lijepo pogodio s vrha kaznenog prostora za 2:1.

No to nije bio kraj šokova za Redse koji su pod svaku cijenu tražili treći gol i novi rezultat koji će ih odvesti u četvrtfinale. Uslijedila je nova sjajna kontra Atletico Madrida koju je opet u pogodak pretvorio Llorente za 2:2.

Atletico Madrid se nastavio sjajno braniti i do kraja utakmice uspjeli su preko Morate pogoditi za 3:2 i plasirati se u četvrtfinale Lige prvaka te tako izbaciti branitelja naslova.

Prazni Park prinčeva svjedočio prolasku PSG-a

U drugoj također zanimljivoj utakmici u ovoj večeri francuski prvak PSG je izbacio Borussiju Dortumund.

Pred praznim tribinama pariškog Parka Prinčeva Francuzi su pobijedili njemačkog viceprvaka s 2:0 i tako nadoknadili prednost gostiju iz prve utakmice od 2:1.

Vodeći pogodak za Parižane postigao je Neymar (28), a konačnih 2:0 postavio je Bernat (45+1). Gosti su završnicu dvoboja odigrali s igračem manje, nakon što je u 89. minuti isključen Emre Can zbog naguravanja s Neymarom.

PSG je tako prvi put nakon sezone 2015./2016. izborio četvrtfinale Lige prvaka. U prošla tri izdanja triput zaredom zapeli su u osmini finala.

PSG i Atletico su se pridružili talijanskoj Atalanti i njemačkom RB Leipzigu koji su plasman u četvrtfinale izborili u utorak.