Atletico Madrid prvi finalist Lige prvaka

Nogometaši Atletico Madrida prvi su finalisti Lige prvaka.

Atletico je u uzvratnom susretu polufinala u utorak navečer u Münchenu poražen od Bayerna s 2:1, ali je izborio plasman u finale zahvaljujući pobjedi u prvom susretu u Madridu od 1:0 te golu u gostima.

Bayern je poveo u 31. minuti golom Xabija Alonsa. Priliku da poveća vodstvo Bavaraca imao je Thomas Müller u 34. minuti, ali je njegov udarac s ”bijele točke” obranio vratar španjolske momčadi Jan Oblak.

Antoine Griezmann pogodio je u 54. minuti za izjednačenje, dok je nadu Bavarcima vratio
Robert Lewandowski u 74. minuti. No, do kraja nije bilo promjene rezultata.

U 84. minuti Atletico je ponovno mogao do izjednačenja, nakon greške turskog suca Cuneyta Cakira koji je nakon prekršaja nad Fernandom Torresom van šesnaesterca dosudio jedanaesterac za madridsku momčad. No, udarac Torresa s ”bijele točke” obranio je Manuel Neuer.

Atletico će u finalu, 28. svibnja u Milanu, igrati s boljim iz susreta Real Madrid – Manchester City koji se igra u srijedu. Prvi sisret između ta dva kluba u Manchesteru završen je bez pogodaka.