Atletico Madrid blizu finala

Atletico Madrid, veoma je blizu plasmana u finale Europa lige, nakon šo su večeras u prvom polufinalnoj utakmici svladali na svom Vicente Calderonu ekipu Valencije rezultatom 4:2.

Mnogo bolje su susret otvorili nogometaši Atletica. Prvu izglednu priliku imali su nakon četiri minute igre. Arda Turan se izborio za loptu u kaznenom prostoru Valencije, uputio je povratnu loptu za Diega, no njegov dobar udarac je odbranio golman Diego Alves.

Novu priliku propustio je Adrian u 10. minuti. Prošetao se napadač Jorgandžija kroz odrbau Šišmiša, ali je ponovo Alves odlično intervenisao.

Potpunu dominaciju utakmicom Atletico je krunisao u 18. minuti. Arda Turan je ponovo probio lijevu stranu odbrane Valencije, ubacio je u sredinu gdje se našao Radamel Falcao koji je je glavom pogodio za vodstvo domaćih od 1:0.

Valencia je po prvi put zaprijetila u 33. minuti preko Tina Coste, no Courtois nije imao potrebe za intervencijom. Valencia se nakon tog pokušaja potpuno vratila u igru, te su izgleda konačno došli do daha u ovom susretu, nakon više nego očajnih pola sata igre.

Kada su već svi bili sigurni da će Atletico otići na odmor s golom prednosti, Valencia stiže do izjednačenja. Nakon kornera Coste, Rami je najviši u skoku, lopta je došla do Jonasa kojem nije bilo teško da sa tri metra pogodi nebranjeni dio mreže Courtoisa, za rezultat prvog poluvremena 1:1.

Sam početak drugog poluvremena donosi novi gol u mreži Valencije. Diego je sjajno centrirao, a Miranda je glavom u 48. minuti pogodio za vodstvo Madriđana od 2:1.  Samo šest minuta kasnije Adrian fenomenalno prolazi pokraj odbrane Atletica i pogađa neometano mrežu Diega Alvesa za 3:1.

Valencia je lijepu priliku propustila tačno nakon sat vremena igre. Konfuziju u odbrani Atletica nisu iskoristili gostujući fudbaleri, a Courtois je na kraju intervenisao ispred Jonasa. Spasio je Diego Alves Valenciu u dva navrata u 67. minuti. Prvo je Adrian sa dvadesetak metara dobro šutirao, Alves je odbranio, da bi u nastavku akcije pokušao i Arda Turan, no Alves ponovo odlično brani.

U 71. minuti Atleticov Diego je fantastično šutirao iz slobodnog udaraca, no golman Šišmiša je fenomenalno odbranio. Ipak, Diego Alves je ponovo kapitulirao u 78 minuti utakmici. Falcao je uzeo loptu na vrhu šesnaesterca, te je fantastičnim golom pod samu prečku donio velikih 4:1 za Atletico.

[youtube id=”-2hsyysWUEg” width=”600″ height=”350″]

Ipak, da ne bi bio nezanimljiv revanš pobrinuo se Ricardo Costa u 93. minuti kada nakon kornera pogađa za konačnih 4:2.