Atalanta ispratila Tudora “sedmicom”, među strijelcima i Pašalić

U susretu 9. kola talijanskog nogometnog prvenstva Atalanta je u Bergamu “razbila” Udinese Igora Tudora sa 7-1, a jedan od strijelaca bio je hrvatski reprezentativac Mario Pašalić.

Momčad Igora Tudora je u prvih osam kola primila svega šest golova, a danas su u Bergamu primili sedam golova u 85 minuta.

Tudor može biti i sretan što je njegova momčad primila “samo” sedam golova jer su domaćini imali još nekoliko sjajnih prilika, a jednom su pogodili i okvir gola. Momčad iz Udina od još težeg poraza spasio je vratar Juan Musso.

Početak nije nagovještavao debakl Tudorove momčadi. Gosti su poveli u 11. minuti golom Stefana Okake, no deset minuta poslije izjednačio je Josip Iličić.

Možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u 33. minuti kada je Nicholas Opoku skrivio kazneni udarac i pritom zaradio crveni karton. Luis Muriel je bio siguran postigavši prvi od svoja tri gola na ovoj utakmici. Među strijelce se upisao i u 48. i 76. minuti ponovno iz kaznenog udarca.

Iličić je u završnici prvog dijela zabio svoj drugi gol na utakmici, a među strijelce se upisao i hrvatski reprezentativac Mario Pašalić u 52. minuti. Bio je to njegov prvi gol ove sezone. U samoj završnici utakmice za 7-1 je zabio i Amad Traore.

Zanimljivo, upravo je Atalanta jedan od klubova koji je nanio najteži poraz Udineseu u povijesti kluba. U sezoni 1931./32. u Serie B momčad iz Bergama je slavila sa 7-0. Istim rezultatom Udinese je izgubio još triput, od Milana (1959.), Fiorentine (1959.) i Barija (1931.).