Asistencija Lončara u velikoj pobjedi Rijeke nad Hajdukom

Sjajnu utakmicu punu ritma koju s pravom možemo nazvati ljepoticom kola su na praznom Poljudu odigrali Hajduk i Rijeka.

Oba su trenera najavljivala dobar nogomet, a to smo svakako i dobili. Bilo je svega, VAR odluka, prilika i pogodaka, a sve je skupa završilo gustom pobjedom Rijeke s 3:2 u nadoknadi.

Hajduk je krenuo u identičnom sastavu kao na Maksimiru i u tom je rombu bio bolji u početku te je pritiskao i dominirao. Zaprijetio je Jairo u šestoj minuti kad je iskosa pucao, ali Pandur upisuje obranu, prvu od mnogih.

No u jeku dominacije i pritiska Hajduka, Rijeka je zabila u svom praktički drugom konkretnijem izlasku na suparničku polovicu. Pobjegao je Stjepan Lončar na lijevoj strani i ide s Hajdukovom obranom 2 na 2. Na njega izlazi Dimitrov, ali je Antonio Mirko Čolak pobjegao svom čuvaru pa dobiva loptu sam na peterac i pogađa za 1:0.

Pritisnuo je Hajduk još jače, prijete Jurić i Caktaš uz Jaira i Eduoka, ali Pandur brani sve i čuva vodstvo. No u 39. minuti je nemoćan i vratar gostiju. Opet je Hajduk išao po desnoj strani, Jradi je pronašao Eduoka, a Nigerijac lijepo pogađa za 1:1. Nije dugo trajao taj rezultat jer Hajduk opet prima gol iz praktički prve ozbiljnije akcije nakon izjednačenja.

Po lijevoj strani je ordinirao Štefulj te je ubacio, a u 16 metara je opet neumoljiv Čolak koji glavom zabija svoj drugi gol za novo vodstvo. U drugi dio Hajduk ulazi isto kao u prvi, s ogromnom dominacijom u potrazi za izjednačenjem.

Hajduk nakon velikog pritiska u polovici drugog poluvremena stiže do poravnanja. Nakon kornera je u 16 metara rukom igrao Raspopović. Batinić je odmah zaustavio igru te je nakon konzultacije s VAR sobom pokazao na bijelu točku.

Siguran s 11 metara je Caktaš koji gađa točno pod rašlje, a za samo pet minuta isti igrač može donijeti preokret, ali glavom puca tik uz stativu. Uslijedila je potpuna opsada riječkog gola, ali nema prave prilike.

S druge je strane Rijeka odgovorila opasnim izlaskom u nadoknadi koji je rezultirao kornerom. Njega je izveo Tibor Halilović, a glavom je zabio Nino Galović. Posavec je bio na lopti, ali ipak prima gol i Rijeka vodi po treći put.

Do kraja više nije bilo vremena za novo izjednačenje i Rijeka slavi protiv Hajduka i po treći put ove sezone. Ovim slavljem je Rijeka došla do 61. boda i eventualnim slavljem protiv Istre u posljednjem kolu može preskočiti poraženog iz ogleda Osijek – Lokomotiva ili čak doći do drugog mjesta ako ovi odigraju remi, dok će Hajduk sezonu završiti na petom mjestu.