Arsenal deklasirao Chelsea i privremeno preuzeo prvo mjesto Premier lige

Arsenal je pobijedio Chelsea 3:1 u 34. kolu Premier lige i time se privremeno vratio na prvo mjesto sa 78 bodova, dva više od Manchester Cityja, koji ima i dvije utakmice manje.

Momčad trenera Mikela Artete riješila je utakmicu već u prvom poluvremenu.

Martin Odegaard krasno je pogodio u 18. minuti. Kapetan Arsenala puknuo je iz prve i zabio od prečke nakon što mu je idealnu povratnu loptu dao Granit Xhaka. Ista kombinacija igrača bila je zaslužna za drugi pogodak.

Xhaka je ponovno s lijeve strane ubacio prizemnu loptu u kazneni prostor Chelseaja, gdje nitko nije čuvao Odegaarda. Norvežanin je opet puknuo iz prve i zabio 14. pogodak u sezoni.

Kovačić asistirao za jedini gol Chelseaja

Arsenal na tome nije stao. Ben White je u ubacio u 34. minuti. Gabriel Jesus je primio loptu, čiji je let krivo procijenio Cesar Azpilicueta. Nakon nekoliko odbijanja lopta je ponovno završila u nogama Brazilca, a on ju je spremio u mrežu pokraj golmana Kepe Arrizabalage.

U drugom poluvremenu pao je jedan pogodak. Hrvatski nogometaš Mateo Kovačić u 65. minuti dao je fantastičnu dugu loptu za suigrača Nonija Maduekea. Krilni igrač je spretno i sretno zabio za smanjenje zaostatka.

Bio mu je to prvi gol za Chelsea u sedmom nastupu. Kovačić je došao do druge asistencije u sezoni. Uz njih ima i dva gola.

Chelsea je bez pobjede sedam kola u nizu

Chelsea je produljio užasnu formu koja je obilježila cijelu sezonu. Ovo mu je bilo sedmo kolo u nizu bez pobjede.

Momčad koju će do kraja sezone voditi privremeni trener Frank Lampard, i to nakon što su ranije smijenjeni Thomas Tuchel i Graham Potter, nalazi se na 12. mjestu engleskog prvenstva s 39 bodova, daleko od mjesta koja vode u europska natjecanja.