Anđelo Kvesić: Mislim da sam još jednom dokazao koliko vrijedim

Čast mi je što sam prvi poslije Juniora Lefevrea koji je osvojio dvije pojedinačne seniorske medalje na svjetskim prvenstvima u karateu za hrvatski sport, kazao je na dočeku u Zagrebu karatist Anđelo Kvesić.

Mislim da sam još jednom dokazao koliko vrijedim, pogotovo nakon što za mene nije bilo uspješno na prethodnom EP i SP. Kad ne osvoji Ivan, osvojim ja, ponosno je istaknuo Širokobriježanin Anđelo Kvesić, osvajač brončane medalje u teškoj kategoriji (+84 kg) na nedavno završenom SP u Dubaiju.

Anđelo je brončanu medalju osvojio i na SP u Linzu prije pet godina.

Stvarno sam izuzetno zadovoljna. Prvo svjetsko seniorsko prvenstvo za mene i bronca oko vrata. Išla sam na to natjecanje stvarno s puno očekivanja, iako posljednjih mjeseci izvedbe nisu bile na tako visokoj razini. Stvarno sam vjerovala da mogu, rekla je Lucija Lesjak, prva osvajačica ženske pojedinačne medalje na SP u karateu poslije Jelene Kovačević 2012.

Na konferenciji za novinare hrvatske karate reprezentacije u Zagrebu po dolasku sa SP u Ujedinjenim Arapskim Emiratima govorili su Ivan Kvesić, koji je ove godine na EP, SP i OI osvojio peto mjesto u poluteškoj kategoriji, izbornik ženske reprezentacije u borbama Goran Romić, direktor reprezentacije Ante Čutura te predsjednik Hrvatskog karate saveza i glavni tajnik EKF-a (Europske karate federacije) Davor Cipek.

Na SP u Dubaiju sudjelovala su 982 natjecatelja iz 105 zemalja. Među 25 zemalja osvajača odličja je i Hrvatska s dvije bronce koja ukupno do sada na svjetskim smotrama ima tri zlata, četiri srebra i 11 brončanih medalja.