Amerikanci izbacili Iran, Engleska pobijedila Wales

Engleska i SAD su prošle u osminu finala Svjetskog prvenstva u Kataru.

Engleska je očekivano lagano se obračunala s Walesom i pobijedila 3:0 za prvo mjesto u skupini, dok su SAD i Iran igrali za prolaz.

Iranu je i bod bio dovoljan, a Amerikancima je igrala samo pobjeda. Do nje su došli golom Pulisica u 38. minuti.

Engleska je nakon blijedog prvog poluvremena u nastavku razbila Wales. Dva gola Rashforda i jedan Fodena bili su dovoljni za uvjerljivu pobjedu i potvrdu prvog mjesta u skupini.

Engleska će u osmini finala igrati protiv Senegala, dok će SAD šansu za četvrtfinale tražiti protiv Nizozemske.

Ovom pobjedom SAD su zauzele drugo mjesto u skupini s pet bodova, dva više od trećeg Irana koji je okončao natjecanje. Prvo mjesto sa sedam bodova osvojila je Engleska sa sedam bodova, dok je Wales posljednji s jednim bodom.