Albanija se plasirala na Europsko prvenstvo

Reprezentacija Albanije plasirala se na Europsko prvenstvo u Njemačkoj 2024. godine.

Albanci su u Moldaviji odigrali 1:1 i tako osvojili bod koji im je bio dovoljan da osiguraju mjesto među 24 reprezentacije na Euru.

U zadnjem kolu kvalifikacija ugostit će Farske otoke i pokušati doći do pobjede koja bi im donijela i prvo mjesto u skupini, što je važno za ždrijeb.

Pogodak vrijedan plasmana na Euro postigao je iskusni 33-godišnji napadač Sokol Cikalleshi u 25. minuti iz kaznenog udarca, piše Index.hr.

Cikalleshija pamtimo i iz hrvatskog prvenstva kad je u sezoni 2014./15. u dresu RNK Splita zabio 10 golova u 32 nastupa. Vladislav Baboglo postavio je u 87. minuti konačnih 1:1 i tako zadržao nade Moldaviji u borbi za drugo mjesto u grupi.

Standings provided by Sofascore

Italija je stigla do važne pobjede protiv Makedonije u skupini C. Izgledalo je da će momčad Luciana Spallettija lagano doći do sva tri boda s obzirom na to da je prvo poluvrijeme okončala s prednošću 3:0. Dva gola zabio je Federico Chiesa, a jedan Matteo Darmian.

No Makedonija je na krilima bivšeg igrača Hajduka Janija Atanasova zakomplicirala utakmicu. Atanasov je ušao na poluvremenu umjesto Dinamovog kapetana Arijana Ademija i postigao dva pogotka – prvo je pogodio glavom u 52. minuti, a nakon toga je u 74. minuti uz dosta sreće matirao Gianluigija Donnarummu udarcem s distance.

Ipak, Giacomo Raspadori golom u 81. minuti osigurao je pobjedu domaćih, da bi je u sudačkoj nadoknadi podebljao Stephan El Shaarawy. Italiji u zadnjem kolu treba bod u Ukrajini za plasman na Europsko prvenstvo.

Slovenci su propustili priliku već sada osigurati izravan plasman na Euro, dok je to učinila Danska. Poveli su domaći preko Joakima Maehlea u 26. minuti, da bi Erik Janža samo četiri minute kasnije poravnao rezultat. Ipak, Danci su do tri boda došli golom Thomasa Delaneyja u 54. minuti. Momčadi Matjaža Keka za plasman na Euro dovoljan je bod u zadnjem kolu u domaćem srazu s Kazahstanom.

Svoj nastup u kvalifikacijama završila je Poljska, koja će mjesto na Euru tražiti putem dodatnih kvalifikacija. Poljacima je trebala pobjeda nad Češkom da bi imali ikakve šanse za izravan plasman, no do nje nisu stigli iako su poveli u 38. minuti preko Jakoba Piotrowskog. Tomaš Souček poravnao je na 1:1 u 49. minuti, a to je bio i konačan rezultat. Česi su tako stigli nadomak plasmana, treba im samo bod u zadnjem kolu protiv Moldavije.